Authconfig - en to mai translation catalogue (161 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
mai:   <Tab>/<Alt-Tab> अवयवक बीच |  <Space> चुनैत अछि |  <F12> अगला प्रपट्ट

en: ADS Realm:
mai: ADS रियल्मः

en: Admin Server:
mai: प्रशासक सर्वर:

en: Alert
mai: सावधान

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
mai: सभटा विन्यास फाइल जे पछिला प्रमाणीकरण विन्यास परिवर्तन क द्वारा बदलल गेल छल, केँ बैकअप सँ वापस कएल जएताह. परिवर्तन केँ वापस लिअ'?

en: Authentication
mai: सत्यापन

en: Authentication Configuration
mai: सत्यापन विन्यास

en: Authentication module %s/pam_%s.so is missing. Authentication process might not work correctly.
mai: सत्यापन मौड्यूल %s/pam_%s.so नहि भेट रहल अछि. सत्यापन प्रक्रिया सही रूपेँ काम नहि कए सकताह.

en: Back
mai: पाछाँ

en: Bad smart card removal action specified.
mai: खराब स्मार्टकार्ड विस्थापन क्रिया निर्दिष्ट.

en: Base DN:
mai: बेस DN:

en: Cache Information
mai: कैश सूचना

en: Cancel
mai: रद्द

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
mai: नियंत्रित करू जे कहिना सिस्टम प्रयोक्ता केँ जाँचैत अछि जे लागिनक प्रयास करैत अछि

en: Create _home directories on the first login
mai: पहिले लागिन पर घर निर्देशिका बनाउ (_h)

en: Do_n't Save
mai: नहि सहेजू (_n)

en: Domain Administrator:
mai: डोमेन प्रशासक:

en: Domain Controllers:
mai: डोमेन नियंत्रक:

en: Domain:
mai: डोमेन:

en: Download CA Certificate
mai: CA प्रमाणपत्र डाउनलोड करू

en: Error downloading CA certificate
mai: CA प्रमाणपत्र डाउनलोड मे त्रुटि

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
mai: फिंगरप्रिंट सत्यापन अहाँकेँ फिंगरप्रिंट पाठक सँ अहाँक अंगुली क स्कैन सँ लागिन करबाक स्वीकृति देत अछि.

en: Fingerprint reader
mai: फिंगरप्रिंट पाठक

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
mai: मेजबाननाम ldap:// अथवा ldaps:// URI इंगित कएनाइ LDAP sसर्वर क लेल.

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
mai: जँ प्रयोक्ताक घर निर्देशिका अखन तकि मोजुद नहि अछि तँ ई ओकर पहिले लागिन पर स्वतः निर्मित कएल जएताह.

en: Ignore
mai: छोड़ू

en: Join Domain
mai: डोमेन सँ जुड़ू

en: Join Settings
mai: जमावट सँ जुड़ू

en: Joining Winbind Domain
mai: विंडबिंड डोमेन सँ जुड़ि रहल अछि

en: Kerberos
mai: करबरोस

en: Kerberos Settings
mai: करबरोस जमावट

en: LDAP Settings
mai: LDAP जमावट

en: LDAP authentication
mai: LDAP सत्यापन

en: Local authorization is sufficient
mai: स्थानीय प्राधिकार पर्याप्त अछि.

en: Lock
mai: तालाकित करू

en: NIS Settings
mai: NIS जमावट

en: Next
mai: अगिला

en: No
mai: नहि

en: Ok
mai: बेस

en: Password:
mai: गुड़किल्ली:

en: Realm:
mai: रियल्म:

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
mai: पछिला विन्यास परिवर्तन क पहिले बैकअप कएल विन्यास फाइल केँ फेर भंडारित करैत अछि

en: Revert
mai: वापस करू

en: Save Settings
mai: जमावट संग्रहित करू

en: Security Model:
mai: सुरक्षा माडल:

en: Server:
mai: सर्वर:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
mai: स्मार्टकार्ड सत्यापन अहाँकेँ लागिन की अनुमति स्मार्ट कार्डक संग जुड़ल प्रमाणपत्र व कुंजी क साथ देत अछि.

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
mai: अहाँक द्वारा कएल गेल किछु विन्यास परिवर्तन जारी रखबा क पहिले डिस्क मे संग्रहित कएल जएनाइ चाही. जँ अहाँ ओकरा संग्रहित नहि करैत छी, तखन डोमेन सँ जुड़बाक अहाँक प्रयास विफल जाए सकैत अछि. परिवर्तन संग्रहित करू?

en: Template Shell:
mai: टेम्प्लेट शैल:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
mai: %s फाइल भेटल नहि, मुदा %s समर्थन क लेल ई आवश्यक अछि.
    ई फाइल केँ दएबला %s संकुल का संस्थापन करू.

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
mai: TLS प्रोटोकॉल क संग LDAP सर्वर सँ जुड़ने क लेल अहाँकेँ एकटा CA प्रमाणपत्रक जरूरत अछि जे अहाँक सर्वर प्रमाणपत्र केँ हस्ताक्षर कएल अछि. PEM प्रारूप मे प्रमाणपत्र केँ कापी करू '%s' निर्देशिका मे.
    तखन बेस दबाउ.

en: To verify the LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed the server's certificate. Please fill in the URL where the CA certificate in the PEM format can be downloaded from.
mai: TLS प्रोटोकॉल सक्रिय क संग LDAP सर्वर जांचने क लेल अहाँकेँ एकटा CA प्रमाणपत्र की जरूरत अछि जिसने सर्वर प्रमाणपत्र केँ हस्ताक्षरित कएल अछि. कृपया URL केँ भरें जहां PEM प्रारूप मे CA प्रमाणपत्र केँ डाउनलोड कएल जाए सकैत अछि.

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
mai: अज्ञात गुड़किल्ली हैशिंग अलगोरिथम निर्दिष्ट, sha256 क प्रयोग कए रहल अछि.

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
mai: रियल्म क लेल KDCs केँ पता करबा मे DNS क प्रयोग करू (_l)

en: Use DNS to locate KDCs for realms
mai: रियल्म क लेल KDC केँ पता करबा मे DNS क प्रयोग करू

en: Use DNS to resolve hosts to realms
mai: रियलम्स मे मेजबान हल करबाक लेल DNS क प्रयोग करू

en: Use Fingerprint reader
mai: फिंगरप्रिंट पाठक क प्रयोग करू

en: Use Kerberos
mai: करबरोसक प्रयोग करू

en: Use LDAP
mai: LDAP प्रयोग करू

en: Use LDAP Authentication
mai: LDAP सत्यापन प्रयोग करू

en: Use MD5 Passwords
mai: MD5 गुड़किल्लीक प्रयोग करू

en: Use NIS
mai: NIS प्रयोग करू

en: Use Shadow Passwords
mai: छाया गुड़किल्लीक प्रयोग करू

en: Use TLS
mai: TLS प्रयोग करू

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
mai: परिवहन स्तर सुरक्षा विस्तार क प्रयोग LDAP क लेल करू जहिना RFC-2830 क द्वारा परिभाषित अछि. एकरा जरूर ldaps सर्वर URI क संग टिक कएल जएनाइ चाही.

en: Use Winbind
mai: विंडवाइंड प्रयोग करू

en: Use Winbind Authentication
mai: विंडवाइंड सत्यापन प्रयोग करू

en: Use _TLS to encrypt connections
mai: संबंध केँ गुढ़लेखित करबाक लेल _TLS प्रयोग करू

en: User Information
mai: प्रयोक्ता सूचना

en: Warning
mai: चेतावनी

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
mai: जखन /etc/security/access.conf केँ सक्रिय कएल जएनाइ प्रयोक्ता अभिगमक प्राधिकारक लिए सलाह कएल जएताह.

en: Winbind
mai: विंडवाइंड

en: Winbind Settings
mai: विंडवाइंड जमावट

en: Winbind authentication
mai: विंडवाइंड सत्यापन

en: Yes
mai: हँ

en: action to be taken on smart card removal
mai: स्मार्टकार्ड प्रतिस्थापन पर कएल गेल कारवाइ

en: authenticate system accounts by local files only
mai: केवल स्थानीय फाइलक द्वारा सिस्टम खाता प्रमाणित करैत अछि

en: authenticate system accounts by network services
mai: संजाल सेवाक द्वारा सिस्टम प्रमाणित करैत अछि

en: authorize local users also through remote service
mai: दूरस्थ सेवाक द्वारा स्थानीय प्रयोक्ता केँ प्राधिकृत करू

en: caching
mai: कैशिंग

en: can only be run as root
mai: केवल रूट भएकए चलाए सकैत अछि

en: check access.conf during account authorization
mai: सत्यापनक काले access.conf जाँचू

en: configures winbind to allow offline login
mai: आफलाइन लागिन स्वीकारब क लेल winbind विन्यस्त करैत अछि

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
mai: ई मानैत विंडबिंड सक्रिय करू जे अपन प्रयोक्ता नाममे बिनु डोमेनक प्रयोक्ता डोमेन प्रयोक्ता अछि

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
mai: ई मानैत विंडबिंड सक्रिय करू जे अपन प्रयोक्ता नाम मे बिनु डोमेनक प्रयोक्ता डोमेन प्रयोक्ता नहि अछि

en: configures winbind to prevent offline login
mai: आफलाइन लागिन रोकबाक लेल winbind विन्यस्त करैत अछि

en: create home directories for users on their first login
mai: ओकर पहिले लागिन पर प्रयोक्ताक लेल घर निर्देशिका

en: default LDAP base DN
mai: पूर्वनिर्धारित LDAP बेस DN

en: default LDAP server hostname or URI
mai: पूर्वनिर्धारित LDAP सर्वर होस्टनेम अथवा URI

en: default NIS domain
mai: पूर्वनिर्धारित NIS डोमेन

en: default NIS server
mai: पूर्वनिर्धारित NIS सर्वर

en: default hesiod LHS
mai: पूर्वनिर्धारित हेसियड LHS

en: default hesiod RHS
mai: पूर्वनिर्धारित हेसियड RHS

en: default kerberos KDC
mai: पूर्वनिर्धारित करबरोस KDC

en: default kerberos admin server
mai: पूर्वनिर्धारित करबरोस प्रशासक सर्वर

en: default kerberos realm
mai: पूर्वनिर्धारित करबरोस रेल्म

en: default realm for samba and winbind when security=ads
mai: सांबा आओर विंडबिंडक लेल पूर्वनिर्धारित रियल्म जखन security=ads

en: default smart card module to use
mai: प्रयोगक लेल पूर्वनिर्धारित स्मार्टकार्ड मॉड्यूल

en: dialog was cancelled
mai: डाइलॉग केँ रद्द कएल गेल छल

en: disable LDAP for authentication by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ सत्यापनक लेल LDAP केँ निष्क्रिय करू

en: disable LDAP for user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक लेल LDAP केँ निष्क्रिय करू

en: disable MD5 passwords by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ MD5 गुड़किल्ली केँ निष्क्रिय करू

en: disable NIS for user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक लेल NIS निष्क्रिय करू

en: disable authentication with fingerprint readers by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ फिंगरप्रिंट पाठक सँ सत्यापन निष्क्रिय करू

en: disable authentication with smart card by default
mai: स्मार्टकार्डक संग पूर्वनिर्धारित रूपेँ सत्यापन निष्क्रिय करू

en: disable caching of user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक केश केँ निष्क्रिय करू

en: disable hesiod for user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक लेल हेसियड केँ निष्क्रिय करू

en: disable kerberos authentication by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ करबरोस सत्यापन केँ निष्क्रिय करू

en: disable shadowed passwords by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ छायांकित गुड़किल्ली केँ निष्क्रिय करू

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
mai: करबरोस KDC केँ पाबैमे DNS क प्रयोग केँ निष्क्रिय करू

en: disable use of DNS to find kerberos realms
mai: करबरोस रियलम्स केँ पाबैमे DNS क प्रयोग केँ निष्क्रिय करू

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
mai: LDAP क संग TLS क प्रयोग निष्क्रिय करू (RFC-2830)

en: disable winbind for authentication by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ सत्यापनक लेल winbind केँ निष्क्रिय करू

en: disable winbind for user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक लेल विंडबिंड केँ निष्क्रिय करू

en: disable wins for hostname resolution
mai: मेजबाननाम समाधानक लेल विंस निष्क्रिय करू

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
mai: TUI क मुख्य संवाद मे रद्द क बजाय पीछे केँ देखाउ

en: do not check access.conf during account authorization
mai: खाता सत्यापनक काले access.conf नहि जाँचू

en: do not create home directories for users on their first login
mai: ओकर पहिले लागिन पर प्रयोक्ताक लेल घर निर्देशिका नहि बनाउ

en: do not display the deprecated text user interface
mai: पदावनत पाठ प्रयोक्ता अंतरफलक केँ नहि देखाउ

en: do not prefer dns over wins or nis for hostname resolution
mai: मेजबाननाम समाधानक लेल विंस अथवा निसक बदला dns पसंद नहि करू

en: do not require smart card for authentication by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ सत्यापनक लेल स्मार्टकार्ड जरूरी नहि

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
mai: portmap, ypbind, आओर nscd केँ आरंभ/अंत नहि करू

en: do not update the configuration files, only print new settings
mai: विन्यास फाइल अद्यतन नहि करू, केवल नयी जमावट केँ छापू

en: enable LDAP for authentication by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ सत्यापनक लेल LDAP केँ सक्रिय करू

en: enable LDAP for user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक लेल LDAP केँ सक्रिय करू

en: enable MD5 passwords by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ MD5 गुड़किल्ली केँ सक्रिय करू

en: enable NIS for user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक लेल NIS सक्रिय करू

en: enable authentication with fingerprint readers by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ फिंगरप्रिंट पाठक सँ सत्यापन सक्रिय करू

en: enable authentication with smart card by default
mai: स्मार्टकार्ड क संग पूर्वनिर्धारित रूपेँ सत्यापन सक्रिय करू

en: enable hesiod for user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक लेल हेसियड केँ सक्रिय करू

en: enable kerberos authentication by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ करबरोस सत्यापन केँ सक्रिय करू

en: enable shadowed passwords by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ छायांकित गुड़किल्ली केँ सक्रिय करू

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
mai: करबरोस KDC केँ पाबैमे DNS क प्रयोग केँ सक्रिय करू

en: enable use of DNS to find kerberos realms
mai: करबरोस रियलम्स केँ पाबैमे DNS क प्रयोग केँ सक्रिय करू

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
mai: LDAP क संग TLS क प्रयोग सक्रिय करू (RFC-2830)

en: enable winbind for authentication by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ सत्यापनक लेल winbind केँ सक्रिय करू

en: enable winbind for user information by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ प्रयोक्ता सूचनाक लेल विंडविंड केँ सक्रिय करू

en: enable wins for hostname resolution
mai: मेजबाननाम समाधानक लेल विंस सक्रिय करू

en: hash/crypt algorithm for new passwords
mai: hash/crypt अल्गोरिथम नव गुड़किल्लीक लेल

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
mai: आब ई प्रशासक कए रूपेँ विंडबिंड डोमेन अथवा ads रियल्म सँ जुड़ू

en: load CA certificate from the URL
mai: CA प्रमाणपत्र URL सँ लोड करू

en: local authorization is sufficient for local users
mai: स्थानीय दावेदारी स्थानीय प्रयोक्ताक लेल पर्याप्त अछि

en: names of servers to authenticate against
mai: एकर बरक्स सर्वर क नामकेँ सत्यापित करू

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
mai: --test का विलोम, बदला जमावट क संग विन्यास फाइल अद्यतन करू

en: prefer dns over wins or nis for hostname resolution
mai: मेजबाननाम समाधानक लेल विंस अथवा निसक बदला dns पसंद करू

en: probe network for defaults and print them
mai: पूर्वनिर्धारितक लेल संजाल खोजू आओर ओकरा छापू

en: require smart card for authentication by default
mai: पूर्वनिर्धारित रूपेँ सत्यापनक लेल स्मार्टकार्ड जरूरी

en: restore the backup of configuration files
mai: विन्यास फाइलक बैकअप केँ पुनर्भंडारित करैत अछि

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
mai: पछिला विन्यास परिवर्तनक पहिले विन्यास फाइलक बैकअप केँ पुनर्भंडारित करैत अछि

en: save a backup of all configuration files
mai: सभटा विन्यास फाइलक बैकअफ केँ सहेजैछ

en: security mode to use for samba and winbind
mai: सांबा आओर विंडबिंडक प्रयोग करबाक लेल सुरक्षा मोड

en: shadow password
mai: छाया गुड़किल्ली

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
mai: अक्षर जे डोमेन आओर विंडबिंड निर्मित प्रयोक्ता नाम केँ अलग करबाक लेल प्रयुक्त हाएत जँ winbindusedefaultdomain सक्रिय नहि अछि

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
mai: डायरेक्टरी जकरा विंडबिंड-निर्मित प्रयोक्ता गृह डायरेक्टरी क रूपेँ रखताह

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
mai: समूह जकरा विंडबिंड-निर्मित प्रयोक्ता प्राथमिक समूहक रूपेँ रखताह

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
mai: शैल जकरा विंडबिंड-निर्मित प्रयोक्ता अपन लागिन शैलक रूपेँ रखताह

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
mai: uid रेंज विंडबिंड डोमेन अथवा ads users केँ सौंपताह

en: unexpected argument
mai: अप्रत्याशित तर्क

en: update all configuration files
mai: सभटा विन्यास फाइल अद्यतन करू

en: usage: %s [options]
mai: प्रयोग: %s [विकल्प]

en: workgroup authentication servers are in
mai: कार्यसमूह सत्यापन सर्वर एकरा मे अछि
