Authconfig - en to nb translation catalogue (273 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
nb:  <Tab>/<Alt-Tab> mellom elementer   |   <Mellomrom> velger |  <F12> neste skjerm

en: <b>Authentication Configuration</b>
nb: <b>Autentiseringskonfigurasjon</b>

en: <b>Local Authentication Options</b>
nb: <b>Alternativ for lokal autentisering</b>

en: <b>Maximal Consecutive Character Repetition</b>
nb: <b>Maksimalt antall gjentatte etterfølgende tegn</b>

en: <b>Minimal Password Requirements</b>
nb: <>Minimumskrav for passord</b>

en: <b>Other Authentication Options</b>
nb: <b>Andre alternativer for autentisering</b>

en: <b>Required Character Classes</b>
nb: <b>Tegnklasser som kreves</b>

en: <b>Smart Card Authentication Options</b>
nb: <b>Alternativer for autentisering med smartkort</b>

en: <b>User Account Configuration</b>
nb: <b>Konfigurasjon av brukerkonto</b>

en: <domain>
nb: <domene>

en: <lowest-highest>
nb: <lavest-høyest>

en: <module>
nb: <modul>

en: <name>
nb: <navn>

en: <number>
nb: <tall>

en: <realm>
nb: <område>

en: <server>
nb: <tjener>

en: <servers>
nb: <tjenere>

en: <small><b>Tip:</b> Smart cards support logging into both local and centrally managed accounts.</small>
nb: <small><b>Tips:</b> Smartkort støtter innlogging til både lokale og sentralt håndterte kontoer.</small>

en: <small><b>Tip:</b> These checks are disabled if the value is 0.</small>
nb: <small><b>Tips:</b> Disse sjekkene slås av hvis verdien er 0.</small>

en: <small><b>Tip:</b> This is managed via /etc/security/access.conf.</small>
nb: <small><b>Tips:</b> Dette styres via /etc/security/access.conf.</small>

en: <workgroup>
nb: <arbeidsgruppe>

en: ADS Realm:
nb: ADS-område:

en: Ad_min Servers:
nb: Ad_min-tjenere:

en: Admin Server:
nb: Admin-tjener:

en: Advanced _Options
nb: Avanserte alter_nativer

en: Alert
nb: Varsel

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
nb: Alle konfigurasjonsfiler som er endret av tidligere endring i konfigurasjon av autentisering vil gjenopprettes fra sikkerhetskopi. Forkast endringene?

en: Allow offline _login
nb: Tillat frakoblet på_logging

en: Aut_hentication Method:
nb: Aute_ntiseringsmetode:

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Authentication Configuration
nb: Autentiseringskonfigurasjon

en: Authentication module %s/pam_%s.so is missing. Authentication process might not work correctly.
nb: Autentiseringsmodul %s/pam_%s.so mangler. Autentiseringsprosessen vil kanskje ikke fungere.

en: Back
nb: Tilbake

en: Bad smart card removal action specified.
nb: Ugyldig handling spesifisert ved fjerning av smart card.

en: Base DN:
nb: Basis DN:

en: C_haracter Classes:
nb: Te_gnklasser:

en: Cache Information
nb: Informasjon om buffer

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Card Re_moval Action:
nb: H_andling ved fjerning av kort:

en: Certificate _URL:
nb: _URL for sertifikat:

en: Click this button if you did not download a CA certificate yet or you have not set the CA certificate up by other means.
nb: Klikk på denne knappen hvis du ikke har lastet ned et CA-sertifikat ennå eller hvis du ikke har satt opp CA-sertifikatet på annen måte.

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
nb: Kontroller hvordan systemet verifiserer brukere som prøver å logge inn

en: Create _home directories on the first login
nb: Lag _hjemmekataloger ved første pålogging

en: Do not configure _NTP
nb: Ikke konfigurer _NTP

en: Do_n't Save
nb: Ikke _lagre

en: Domain Administrator:
nb: Domeneadministrator:

en: Domain Controllers:
nb: Domenekontrollere:

en: Domain _administrator:
nb: Domene_administrator:

en: Domain:
nb: Domene:

en: Download CA Certificate
nb: Last ned CA-sertifikat

en: Enable _fingerprint reader support
nb: Aktiver støtte for _fingeravtrykkleser

en: Enable _local access control
nb: Slå på _lokal tilgangskontroll

en: Enable _smart card support
nb: Slå på støtte for _smartkort

en: Error downloading CA certificate
nb: Feil ved nedlasting av CA-sertifikat

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
nb: Autentisering med fingeravtrykkleser lar deg logge inn ved å skanne en finger med fingeravtrykkleser.

en: Fingerprint reader
nb: Fingeravtrykkleser

en: Hashing or crypto algorithm used for storing passwords of local users
nb: Hash eller krypteringsalgoritme som brukes for å lagre passord for lokale brukere

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
nb: Vertsnavn eller ldap:// eller ldaps:// URI som peker til LDAP-tjeneren.

en: IPA R_ealm:
nb: IPA-områd_e:

en: IPA _Domain:
nb: IPA-_domene:

en: IPA _Server:
nb: IPA-_tjener:

en: IPAv2 Settings
nb: Innstillinger for IPAv2

en: IPAv2 domain join was not succesful. The ipa-client-install command failed.
nb: Klarte ikke å bli medlem i IPAv2-domene. Kommandoen ipa-client-install feilet.

en: IPAv2 password
nb: IPAv2-passord

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
nb: Hvis hjemmekatalogen til en bruker ikke eksisterer ennå vil denne opprettes automatisk ved første innlogging.

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Join Domain
nb: Meld inn i domene

en: Join Settings
nb: Innstillinger for innmelding

en: Joining Winbind Domain
nb: Blir med i Winbind-domene

en: Kerberos Settings
nb: Innstillinger for Kerberos

en: Kerberos password
nb: Kerberos-passord

en: LDAP Search _Base DN:
nb: _Base DN for LDAP-søk:

en: LDAP Settings
nb: Instillinger for LDAP

en: LDAP _Server:
nb: LDAP-_tjener:

en: LDAP authentication
nb: LDAP-autentisering

en: LDAP password
nb: LDAP-passord

en: Local accounts only
nb: Kun lokale kontoer

en: Local authorization is sufficient
nb: Lokal autorisasjon er tilstrekkelig

en: Lock
nb: Lås

en: Low_ercase
nb: Små bokstav_er

en: NIS Settings
nb: NIS-innstillinger

en: NIS _Domain:
nb: NIS-_domene:

en: NIS _Server:
nb: NIS-_tjener:

en: NIS password
nb: NIS-passord

en: Next
nb: Neste

en: No
nb: Nei

en: O_ther characters
nb: Andre _tegn

en: Pass_word Options
nb: Alternativ for pass_ord

en: Password
nb: Passord

en: Password:
nb: Passord:

en: R_ealm:
nb: Områd_e:

en: Realm:
nb: Område:

en: Require smart car_d for login
nb: K_rev smartkort for pålogging

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
nb: Gjenopprett konfigurasjonsfilene som ble sikkerhetskopiert før forrige konfigurasjonsendring

en: Revert
nb: Forkast endringer

en: Sa_me Class:
nb: Sa_mme klasse:

en: Save Settings
nb: Lagre innstillinger

en: Security Model:
nb: Sikkerhetsmodell:

en: Server:
nb: Tjener:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
nb: Autentisering med Smart Card lar deg logge inn ved bruk av et sertifikat og en nøkkel assosiert med et Smartcard.

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
nb: Noen av endringene du har gjort i konfigurasjonen bør lagres til disk før du fortsetter. Hvis du ikke lagrer dem vil ditt forsøk på å bli medlem av domenet feile. Lagre endringene?

en: Te_mplate Shell:
nb: _Mal-skall:

en: Template Shell:
nb: Mal-_skall:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
nb: Filen %s ble ikke funnet, men er nødvendig for at støtte for %s skal fungere riktig.
    Installer pakken %s, som inneholder denne filen.

en: The passmaxclassrepeat option value is not an integer
nb: Verdien for alternativet passmexclassrepeat er ikke et heltall

en: The passmaxrepeat option value is not an integer
nb: Verdien for alternativet passmaxrepeat er ikke et heltall

en: The passminclass option value is not an integer
nb: Verdien for alternativet passminclass er ikke et heltall

en: The passminlen option value is not an integer
nb: Verdien for alternativet passminlen er ikke et heltall

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
nb: For å koble til en LDAP-tjener med TLS-protokollen trenger du et CA-sertifikat som signerte din tjeners sertifikat. Kopier sertifikatet i PEM-format til katalogen «%s».
    Trykk OK etter å ha gjort dette.

en: To verify the LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed the server's certificate. Please fill in the URL where the CA certificate in the PEM format can be downloaded from.
nb: For å koble til en LDAP-tjener med TLS-protokollen trenger du CA-sertifikatet som signerte din tjeners sertifikat. Vennligst oppgi en URL hvor CA-sertifikatet kan lastes ned i PEM-format.

en: Unable to initialize graphical environment. Most likely cause of failure
    is that the tool was not run using a graphical environment. Please either
    start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
nb: Kan ikke initiere det grafiske miljøet. Den mest sannsylige feilårsaken
    er at verktøyet ikke ble kjørt i et grafisk miljø. Vennligst start
    ditt grafiske brukergrensesnitt eller sett miljøvariabelen DISPLAY.

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
nb: Ukjent hash-algoritme oppgitt for passord, bruker sha256.

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
nb: Bruk DNS for å _lokalisere KDCer for områder

en: Use DNS to locate KDCs for realms
nb: Bruk DNS for å lokalisere KDCer for områder

en: Use DNS to resolve hosts to realms
nb: Bruk DNS for oppslag av verter til områder

en: Use D_NS to resolve hosts to realms
nb: Bruk D-NS for oppslag av verter til områder

en: Use Fingerprint reader
nb: Bruk fingeravtrykkleser

en: Use IPAv2
nb: Bruk IPAv2

en: Use Kerberos
nb: Bruk Kerberos

en: Use LDAP
nb: Bruk LDAP

en: Use LDAP Authentication
nb: Bruk LDAP-autentisering

en: Use MD5 Passwords
nb: Bruk MD5-passord

en: Use NIS
nb: Bruk NIS

en: Use Shadow Passwords
nb: Bruk skyggepassord

en: Use TLS
nb: Bruk TLS

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
nb: Bruk Transport Layer Security utvidelsen for LDAP som definert av RFC-2830. Denne må ikke krysses av sammen med ldaps URI til tjener.

en: Use Winbind
nb: Bruk Winbind

en: Use Winbind Authentication
nb: Bruk Winbind-autentisering

en: Use _TLS to encrypt connections
nb: Bruk _TLS for å kryptere tilkoblinger

en: Use the "Join Domain" button to join the IPAv2 domain.
nb: Bruk knappen «Bli med i domene» for å bli med i IPAv2-domenet.

en: User Information
nb: Informasjon om bruker

en: Warning
nb: Advarsel

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
nb: Hvis aktivert vil /etc/security/access.conf sjekkes for autorisasjon av brukers aksess.

en: Winbind ADS R_ealm:
nb: Winbind ADS-om_råde:

en: Winbind Domain Co_ntrollers:
nb: Winbind-domeneko_ntrollere:

en: Winbind Settings
nb: Innstillinger for Winbind

en: Winbind _Domain:
nb: Winbind-_domene:

en: Winbind authentication
nb: Winbind-autentisering

en: Winbind password
nb: Winbind-passord

en: Yes
nb: Ja

en: You must provide ldaps:// server address or use TLS for LDAP authentication.
nb: Du må oppgi tjeneradresse for ldaps:// eller bruk TLS til LDAP-autentisering.

en: _Digits
nb: _Tall

en: _Download CA Certificate...
nb: Last ne_d CA-sertifikat...

en: _Identity & Authentication
nb: Identitet & autentisering

en: _Join Domain...
nb: _Bli med i domene...

en: _KDCs:
nb: _KDCer:

en: _Length:
nb: _Lengde:

en: _Password Hashing Algorithm:
nb: Hash-algoritme for _passord:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Same Character:
nb: _Samme tegn:

en: _Security Model:
nb: _Sikkerhetsmodell:

en: _Uppercase
nb: St_ore bokstaver

en: _User Account Database:
nb: Br_ukerkontodatabase:

en: action to be taken on smart card removal
nb: handling som skal utføress når smartcard fjernes

en: authenticate system accounts by local files only
nb: autentiser systemkontoer kun via lokale filer

en: authenticate system accounts by network services
nb: autentiser systemkontoer via nettverkstjenester

en: authorize local users also through remote service
nb: autoriser lokale brukere gjennom ekstern tjeneste også

en: caching
nb: mellomlagring

en: can only be run as root
nb: kan bare kjøres av root

en: check access.conf during account authorization
nb: sjekk access.conf under autorisering av konto

en: configures winbind to allow offline login
nb: konfigurerer winbind til å tillate frakoblet pålogging

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
nb: konfigurerer winbind til å anta at brukere uten et domene i sitt brukernavn er domenebrukere

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
nb: konfigurerer winbind til å anta at brukere uten domenedel i brukernavn ikke er domenebrukere

en: configures winbind to prevent offline login
nb: konfigurerer winbind til å forhindre frakoblet pålogging

en: create home directories for users on their first login
nb: lag hjemmekataloger for brukere ved første pålogging

en: default LDAP base DN
nb: forvalgt LDAP basis DN

en: default LDAP server hostname or URI
nb: vertsnavn eller URI til forvalgt LDAP-tjener

en: default NIS domain
nb: standard NIS-domene

en: default NIS server
nb: forvalgt NIS-tjener

en: default hesiod LHS
nb: forvalgt LHS for hesiod

en: default hesiod RHS
nb: forvalgt RHS for hesiod

en: default kerberos KDC
nb: standard kerberos KDC

en: default kerberos admin server
nb: forvalgt kerberos admin-tjener

en: default kerberos realm
nb: forvalgt kerberos område

en: default realm for samba and winbind when security=ads
nb: forvalgt område for samba og winbind når security=ads

en: default smart card module to use
nb: smartcard-modul som skal brukes som forvalg

en: dialog was cancelled
nb: dialogen ble avbrutt

en: disable IPAv2 for user information and authentication by default
nb:  av IPAv2 for brukerinformasjon og autentisering som forvalg

en: disable LDAP for authentication by default
nb: ikke bruk LDAP som standard for autentisering

en: disable LDAP for user information by default
nb: ikke bruk LDAP som standard for brukerinformasjon

en: disable MD5 passwords by default
nb: slå av bruk av MD5-passord som standard

en: disable NIS for user information by default
nb: ikke bruk NIS som standard for brukerinformasjon

en: disable SSSD for authentication by default (still used for supported configurations)
nb: slå av SSSD for autentisering som forvalg (brukes fremdeles for konfigurasjoner som støtter det)

en: disable SSSD for user information by default (still used for supported configurations)
nb: ikke bruk SSSD som standard for brukerinformasjon (brukes fremdeles for støttede konfigurasjoner)

en: disable authentication with fingerprint readers by default
nb: ikke bruk autentisering med fingeravtrykkleser som standard

en: disable authentication with smart card by default
nb: ikke bruk autentisering med smartcard som standard

en: disable automatic per-user ecryptfs
nb: slå av automatisk bruk av ecryptfs per bruker

en: disable caching of user credentials in SSSD by default
nb: slå av mellomlagring av påloggingsinformasjon i SSSD som standard

en: disable caching of user information by default
nb: deaktiver mellomlagring av brukerinformasjon som standard

en: disable hesiod for user information by default
nb: ikke bruk hesiod som standard for brukerinformasjon

en: disable kerberos authentication by default
nb: ikke bruk kerberos autentisering som standard

en: disable shadowed passwords by default
nb: ikke bruk skyggepassord som standard

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
nb: deaktiver bruk av DNS for å finne kerberos-KDCer

en: disable use of DNS to find kerberos realms
nb: deaktiver bruk av DNS for å finne kerberos-områder

en: disable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
nb: slå av bruk av RFC2307bis schema for oppslag av LDAP-brukerinformasjon

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
nb: slå av bruk av TLS med LDAP (RFC-2830)

en: disable winbind for authentication by default
nb: ikke bruk winbind som standard for autentisering

en: disable winbind for user information by default
nb: ikke bruk winbind som standard for brukerinformasjon

en: disable wins for hostname resolution
nb: deaktiver wins for oppslag av vertsnavn

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
nb: vis Tilbake i stedet for Avbryt i hovedvinduet i tekstbasert grensesnitt

en: do not check access.conf during account authorization
nb: ikke sjekk access.conf under autorisering av konto

en: do not create home directories for users on their first login
nb: ikke lag hjemmekataloger for brukere ved første pålogging

en: do not display the deprecated text user interface
nb: ikke vis tekstbasert brukergrensesnitt

en: do not prefer dns over wins or nis for hostname resolution
nb: ikke foretrekk dns før wins eller nis for oppslag av vertsnavn

en: do not require digits in a password
nb: ikke krev tall i et passord

en: do not require lowercase characters in a password
nb: ikke krev små bokstaver i et passord

en: do not require other characters in a password
nb: ikke krev andre tegn i et passord

en: do not require smart card for authentication by default
nb: ikke krev bruk av smartcard som standard for autentisering

en: do not require uppercase characters in a password
nb: ikke krev store bokstaver i et passord

en: do not setup the NTP against the IPAv2 domain
nb: ikke konfigurer NTP mot IPAv2-domenet

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
nb: ikke start/stopp portmap, ypbind og nscd

en: do not update the configuration files, only print new settings
nb: ikke oppdater konfigurasjonsfilene, skriv kun ut nye innstillinger

en: enable IPAv2 for user information and authentication by default
nb: slå på IPAv2 for brukerinformasjon og autentisering som forvalg

en: enable LDAP for authentication by default
nb: bruk LDAP som standard for autentisering

en: enable LDAP for user information by default
nb: bruk LDAP som standard for brukerinformasjon

en: enable MD5 passwords by default
nb: bruk MD5-passord som standard

en: enable NIS for user information by default
nb: bruk NIS som standard for brukerinformasjon

en: enable SSSD for authentication by default with manually managed configuration
nb: bruk SSSD som standard for autentisering med manuelt håndtert konfigurasjon

en: enable SSSD for user information by default with manually managed configuration
nb: bruk SSSD som standard for brukerinformasjon med manuelt håndtert konfigurasjon

en: enable authentication with fingerprint readers by default
nb: bruk autentisering med fingeravtrykkleser som standard

en: enable authentication with smart card by default
nb: bruk autentisering med smartcard som standard

en: enable automatic per-user ecryptfs
nb: slå på automatisk bruk av ecryptfs per bruker

en: enable caching of user credentials in SSSD by default
nb: bruk mellomlagring av påloggingsinformasjon i SSSD som standard

en: enable caching of user information by default (automatically disabled when SSSD is used)
nb: slå på mellomlagring av brukerinformasjon som standard (slås av automatisk når SSSD brukes)

en: enable hesiod for user information by default
nb: bruk hesiod som standard for brukerinformasjon

en: enable kerberos authentication by default
nb: bruk kerberos autentisering som standard

en: enable shadowed passwords by default
nb: bruk skyggepassord som standard

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
nb: aktiver bruk av DNS for å finne kerberos-KDCer

en: enable use of DNS to find kerberos realms
nb: aktiver bruk av DNS for å finne kerberos-områder

en: enable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
nb: slå på bruk av RFC-2306bis schema for oppslag av LDAP-brukerinformasjon

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
nb: slå på bruk av TLS med LDAP (RFC-2830)

en: enable winbind for authentication by default
nb: bruk winbind som standard for autentisering

en: enable winbind for user information by default
nb: bruk winbind som standard for brukerinformasjon

en: enable wins for hostname resolution
nb: aktiver wins for oppslag av vertsnavn

en: hash/crypt algorithm for new passwords
nb: hash/krypteringsalgoritme for nye passord

en: join the IPAv2 domain as this account
nb: bli med i IPAv2-domenet som denne kontoen

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
nb: bli medlem i winbind-domene eller ads-område som denne administratoren nå

en: load CA certificate from the URL
nb: last CA-sertifikat fra URLen

en: local authorization is sufficient for local users
nb: lokal autorisasjon er tilstrekkelig for lokale brukere

en: maximum number of consecutive characters of same class in a password
nb: maksimalt antal etterfølgende tegn i samme klasse i et passord

en: maximum number of same consecutive characters in a password
nb: maksimum antall samme etterfølgende tegn i et passord

en: minimum length of a password
nb: minste lengde på et passord

en: minimum number of character classes in a password
nb: minste antall tegnklasser i et passord

en: names of servers to authenticate against
nb: navn på tjenere det skal autentiseres mot

en: never use SSSD implicitly even for supported configurations
nb: aldri bruk SSSD implisitt selv for støttede konfigurasjoner

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
nb: motsatt av --test, oppdater konfigurasjonsfilene med endringene

en: prefer dns over wins or nis for hostname resolution
nb: foretrekk dns før wins eller nis for oppslag av vertsnavn

en: probe network for defaults and print them
nb: søk nettverk etter standardverdier og skriv dem ut

en: require at least one digit in a password
nb: krev minst ett tall i et passord

en: require at least one lowercase character in a password
nb: krev minst en liten bokstav i et passord

en: require at least one other character in a password
nb: krev minst ett annet tegn i et passord

en: require at least one uppercase character in a password
nb: krev minst en stor bokstav i et passord

en: require smart card for authentication by default
nb: krev bruk av smartcard som standard for autentisering

en: restore the backup of configuration files
nb: gjenopprett alle konfigurasjonsfiler fra sikkerhetskopi

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
nb: gjenopprett sikkerhetskopi av konfigurasjonsfilene som ble lagret før forrige konfigurasjonsendring

en: save a backup of all configuration files
nb: lagre en sikkerhetskopi av alle konfigurasjonsfiler

en: security mode to use for samba and winbind
nb: sikkerhetsmodus som skal brukes for samba og winbind

en: setup the NTP against the IPAv2 domain (default)
nb: konfigurer NTP mot IPAv2-domenet (forvalgt)

en: shadow password
nb: skyggepassord

en: show this help message and exit
nb: Vis denne hjelpteksten og avslutt

en: the IPAv2 domain the system should be part of
nb: IPAv2-domene systemet skal være en del av

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
nb: tegn som brukes til å separere domene- og brukerdelen av brukernavn opprettet av winbind hvis winbindusedefaultdomaon ikke er aktivert

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
nb: hjemmekatalog for brukere som er opprettet via winbind

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
nb: primærgruppe for brukere opprettet via winbind

en: the realm for the IPAv2 domain
nb: område for IPAv2-domenet

en: the server for the IPAv2 domain
nb: tjener for IPAv2-domenet

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
nb: påloggingsskall for brukere opprettet via winbind

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
nb: uid-område som tildeles domene- eller ads-brukere av winbind

en: unexpected argument
nb: uventet argument

en: update all configuration files
nb: oppdater alle konfigurasjonsfiler

en: usage: %s [options]
nb: bruk: %s [flagg]

en: use SSSD implicitly if it supports the configuration
nb: bruk SSSD implisitt hvis det støttes av konfigurasjonen

en: workgroup authentication servers are in
nb: arbeidsgruppe for autentiseringstjenere
