Authconfig - en to sr translation catalogue (219 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
sr:  <Tab>/<Alt-Tab> кретање између елемената | <Space> избор | <F12> следећи екран

en: <URL>
sr: <УРЛ>

en: <b>Authentication Configuration</b>
sr: <b>Подешавање аутентификације</b>

en: <b>Local Authentication Options</b>
sr: <b>Опције локалне аутентификације</b>

en: <b>Other Authentication Options</b>
sr: <b>Остале опције аутентификације</b>

en: <b>Smart Card Authentication Options</b>
sr: <b>Опције аутентификације интелигентном картицом</b>

en: <b>User Account Configuration</b>
sr: <b>Подешавање корисничког налога</b>

en: <domain>
sr: <домен>

en: <lowest-highest>
sr: <најнижи-највиши>

en: <module>
sr: <модул>

en: <name>
sr: <име>

en: <realm>
sr: <подручје>

en: <server>
sr: <сервер>

en: <servers>
sr: <сервери>

en: <small><b>Tip:</b> Smart cards support logging into both local and centrally managed accounts.</small>
sr: <small><b>Савет:</b> Интелигентне картице подржавају пријаву и на локалне и на централно управљане налоге.</small>

en: <small><b>Tip:</b> This is managed via /etc/security/access.conf.</small>
sr: <small><b>Савет:</b> Овим се управља преко /etc/security/access.conf.</small>

en: <workgroup>
sr: <радна група>

en: ADS Realm:
sr: ADS подручје:

en: Ad_min Servers:
sr: Ад_мин. сервери:

en: Admin Server:
sr: Админ. сервер:

en: Advanced _Options
sr: Напредне _опције

en: Alert
sr: Узбуна

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
sr: Све датотеке подешавања које су промењене претходном изменом подешавања аутентификације ће бити повраћене из резерве. Да вратим измене?

en: Allow offline _login
sr: _Дозволи пријаву без везе

en: Aut_hentication Method:
sr: Метод _аутентификације:

en: Authentication
sr: Аутентификација

en: Authentication Configuration
sr: Подешавање аутентификације

en: Authentication module %s/pam_%s.so is missing. Authentication process might not work correctly.
sr: Недостаје модул аутентификације %s/pam_%s.so. Поступак аутентификације можда неће радити исправно.

en: Back
sr: Назад

en: Bad smart card removal action specified.
sr: Наведена је лоша мера при уклањању интелигентне картице.

en: Base DN:
sr: Основни DN:

en: Cache Information
sr: Кеширај податке

en: Cancel
sr: Откажи

en: Card Re_moval Action:
sr: _Мера при уклањању картице:

en: Certificate _URL:
sr: _УРЛ потврде:

en: Click this button if you did not download a CA certificate yet or you have not set the CA certificate up by other means.
sr: Притисните ово дугме ако још нисте преузели CA потврду, или нисте поставили CA потврду другим средствима.

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
sr: Контролише како систем проверава кориснике који покушају да се пријаве

en: Create _home directories on the first login
sr: Направи _личне директоријуме при првој пријави

en: Do_n't Save
sr: _Немој да сачуваш

en: Domain Administrator:
sr: Администратор домена:

en: Domain Controllers:
sr: Контролори домена:

en: Domain _administrator:
sr: _Администратор домена:

en: Domain:
sr: Домен:

en: Download CA Certificate
sr: Преузми CA потврду

en: Enable _fingerprint reader support
sr: Укључи подршку за читач отиска прс_та

en: Enable _local access control
sr: Укључи контролу _локалног приступа

en: Enable _smart card support
sr: Укључи подршку за _интелигентну картицу

en: Error downloading CA certificate
sr: Грешка при преузимању CA потврде

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
sr: Аутентификација отиском прста вам омогућава пријаву скенирањем отиска вашег прста читачем отиска.

en: Fingerprint reader
sr: Читач отиска прста

en: Hashing or crypto algorithm used for storing passwords of local users
sr: Алгоритам хеширања или шифрирања употребљен за складиштење лозинки локалних корисника

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
sr: Име домаћина или ldap:// или ldaps:// УРИ који указују на LDAP сервер.

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
sr: Ако лични директоријум за неког корисника још увек не постоји, биће самостално направљен при његовој првој пријави.

en: Ignore
sr: Занемари

en: Join Domain
sr: Придружи се домену

en: Join Settings
sr: Састави подешавања

en: Joining Winbind Domain
sr: Придружујем се winbind домену

en: KDC:
sr: Центар за расподелу кључева (KDC):

en: Kerberos Settings
sr: Kerberos поставке

en: Kerberos password
sr: Kerberos лозинка

en: LDAP Search _Base DN:
sr: _Основни DN LDAP претраге:

en: LDAP Settings
sr: LDAP поставке

en: LDAP _Server:
sr: LDAP _сервер:

en: LDAP authentication
sr: LDAP аутентификација

en: LDAP password
sr: LDAP лозинка

en: Local accounts only
sr: Само локални налози

en: Local authorization is sufficient
sr: Локално овлашћење је довољно

en: Lock
sr: Закључај

en: NIS Settings
sr: NIS поставке

en: NIS _Domain:
sr: NIS _домен:

en: NIS _Server:
sr: NIS _сервер:

en: NIS password
sr: NIS лозинка

en: Next
sr: Следећи

en: No
sr: Не

en: Ok
sr: У реду

en: Password
sr: Лозинка

en: Password:
sr: Лозинка:

en: R_ealm:
sr: Подручј_е:

en: Realm:
sr: Подручје:

en: Require smart car_d for login
sr: Захтевај интелигентну кар_тицу за пријаву

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
sr: Поврати резервне датотеке подешавања које су сачуване пре претходне измене подешавања

en: Revert
sr: Врати

en: Save Settings
sr: Сачувај поставке

en: Security Model:
sr: Безбедносни модел:

en: Server:
sr: Сервер:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
sr: Аутентификација интелигентном картицом Вам омогућава пријаву коришћењем потврде и кључа придружених интелигентној картици.

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
sr: Неке од промена подешавања које сте направили треба да буду сачуване на диск пре наставка.  Ако их не сачувате, онда Ваши покушаји да се придружите домену можда неће успети.  Да сачувам промене?

en: Te_mplate Shell:
sr: Шабло_нска љуска:

en: Template Shell:
sr: Шаблонска љуска:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
sr: Датотека %s није пронађена, а неопходна је да би %s подршка исправно радила.
    Инсталирајте %s пакет који пружа ову датотеку.

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
sr: За повезивање на LDAP сервер са укљученим TLS протоколом потребна је CA потврда којом је потписана потврда Вашег сервера. Прекопирајте потврду у PEM формату у директоријум „%s“.
    Потом притисните „У реду“.

en: To verify the LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed the server's certificate. Please fill in the URL where the CA certificate in the PEM format can be downloaded from.
sr: За проверу LDAP сервера са укљученим TLS протоколом потребна је CA потврда којом је потписана потврда сервера. Попуните УРЛ одакле се може преузети CA потврда у PEM формату.

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
sr: Наведен је непознат алгоритам хеширања лозинки, користим sha256.

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
sr: Користи DNS за на_лажење KDC-а за подручја

en: Use DNS to locate KDCs for realms
sr: Користи DNS за налажење KDC-а за подручја

en: Use DNS to resolve hosts to realms
sr: Користи DNS за разрешавање домаћина у подручја

en: Use D_NS to resolve hosts to realms
sr: Користи D_NS за разрешавање домаћина у подручја

en: Use Fingerprint reader
sr: Користи читач отиска прста

en: Use Kerberos
sr: Користи kerberos

en: Use LDAP
sr: Користи LDAP

en: Use LDAP Authentication
sr: Користи LDAP аутентификацију

en: Use MD5 Passwords
sr: Користи MD5 лозинке

en: Use NIS
sr: Користи NIS

en: Use Shadow Passwords
sr: Користи shadow лозинке

en: Use TLS
sr: Користи TLS

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
sr: Употреби проширење безбедности преносног слоја (Transport Layer Security) за  LDAP као што је дефинисано према RFC-2830. Не сме бити штиклирано уз ldaps УРИ сервера.

en: Use Winbind
sr: Користи winbind

en: Use Winbind Authentication
sr: Користи winbind аутентификацију

en: Use _TLS to encrypt connections
sr: Користи _TLS за шифровање веза

en: User Information
sr: Подаци о кориснику

en: Warning
sr: Упозорење

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
sr: Када је укључено, /etc/security/access.conf ће бити прегледан ради овлашћења корисничког приступа.

en: Winbind ADS R_ealm:
sr: Winbind ADS _подручје:

en: Winbind Domain Co_ntrollers:
sr: Winbind _контролори домена:

en: Winbind Settings
sr: Winbind поставке

en: Winbind _Domain:
sr: Winbind _домен:

en: Winbind authentication
sr: Winbind аутентификација

en: Winbind password
sr: Winbind лозинка

en: Yes
sr: Да

en: You must provide ldaps:// server address or use TLS for LDAP authentication.
sr: Морате пружити ldaps:// адресу сервера или користити TLS за LDAP аутентификацију.

en: _Download CA Certificate...
sr: П_реузми CA потврду...

en: _Identity & Authentication
sr: _Идентитет и аутентификација

en: _Join Domain...
sr: _Придружи се домену...

en: _KDCs:
sr: _KDC-и:

en: _Password Hashing Algorithm:
sr: Алгоритам хеширања _лозинки:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Security Model:
sr: _Безбедносни модел:

en: _User Account Database:
sr: База података _корисничких налога:

en: action to be taken on smart card removal
sr: мера предузета при уклањању интелигентне картице

en: authenticate system accounts by local files only
sr: аутентификуј системске налоге само путем локалних датотека

en: authenticate system accounts by network services
sr: аутентификуј системске налоге путем мрежних сервиса

en: authorize local users also through remote service
sr: такође овласти локалне кориснике кроз даљински сервис

en: caching
sr: кеширање

en: can only be run as root
sr: може бити покренуто само као root корисник

en: check access.conf during account authorization
sr: провери access.conf током овлашћивања налога

en: configures winbind to allow offline login
sr: подешава winbind да дозволи пријаву без везе

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
sr: подешава winbind да претпостави да корисници без домена у свом корисничком имену јесу корисници домена

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
sr: подешава winbind да претпостави да корисници без домена у свом корисничком имену нису корисници домена

en: configures winbind to prevent offline login
sr: подешава winbind да спречи пријаву без везе

en: create home directories for users on their first login
sr: направи личне директоријуме за кориснике при њиховој првој пријави

en: default LDAP base DN
sr: подразумевани основни DN LDAP-а

en: default LDAP server hostname or URI
sr: име домаћина или УРИ подразумеваног LDAP сервера

en: default NIS domain
sr: подразумевани NIS домен

en: default NIS server
sr: подразумевани NIS сервер

en: default hesiod LHS
sr: подразумевана hesiod лева страна

en: default hesiod RHS
sr: подразумевана hesiod десна страна

en: default kerberos KDC
sr: подразумевани kerberos KDC

en: default kerberos admin server
sr: подразумевани kerberos админ. сервер

en: default kerberos realm
sr: подразумевано kerberos подручје

en: default realm for samba and winbind when security=ads
sr: подразумевано подручје за samba и winbind када је security=ads

en: default smart card module to use
sr: подразумевано употребљен модул интелигентне картице

en: dialog was cancelled
sr: прозорче је отказано

en: disable LDAP for authentication by default
sr: подразумевано искључи LDAP аутентификацију

en: disable LDAP for user information by default
sr: подразумевано искључи LDAP за податке о кориснику

en: disable MD5 passwords by default
sr: подразумевано искључи MD5 лозинке

en: disable NIS for user information by default
sr: подразумевано искључи NIS за податке о кориснику

en: disable authentication with fingerprint readers by default
sr: подразумевано искључи аутентификацију читачем отиска

en: disable authentication with smart card by default
sr: подразумевано искључи аутентификацију интелигентном картицом

en: disable caching of user credentials in SSSD by default
sr: подразумевано искључи кеширање корисничких акредитива за SSSD

en: disable caching of user information by default
sr: подразумевано искључи кеширање података о кориснику

en: disable hesiod for user information by default
sr: подразумевано искључи hesiod за податке о кориснику

en: disable kerberos authentication by default
sr: подразумевано искључи kerberos аутентификацију

en: disable shadowed passwords by default
sr: подразумевано искључи shadow лозинке

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
sr: искључи DNS употребу за проналазак kerberos KDC-а

en: disable use of DNS to find kerberos realms
sr: искључи DNS употребу за проналазак kerberos подручја

en: disable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
sr: искључи употребу RFC-2307bis шеме за LDAP тражење података о кориснику

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
sr: искључи TLS употребу уз LDAP (RFC-2830)

en: disable winbind for authentication by default
sr: подразумевано искључи winbindauth аутентификацију

en: disable winbind for user information by default
sr: подразумевано искључи winbind за податке о кориснику

en: disable wins for hostname resolution
sr: искључи wins за разрешавање имена домаћина

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
sr: прикажи „Назад“ уместо „Откажи“ у главном TUI прозорчету

en: do not check access.conf during account authorization
sr: не проверавај access.conf током овлашћивања налога

en: do not create home directories for users on their first login
sr: немој правити личне директоријуме за кориснике при њиховој првој пријави

en: do not display the deprecated text user interface
sr: не приказуј превазиђено текстуално корисничко сучеље

en: do not prefer dns over wins or nis for hostname resolution
sr: без предности за dns уместо wins или nis за разрешавање имена домаћина

en: do not require smart card for authentication by default
sr: не захтевај подразумевано интелигентну картицу за аутентификацију

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
sr: немој да покрећеш/заустављаш portmap, ypbind, и nscd

en: do not update the configuration files, only print new settings
sr: немој ажурирати датотеке подешавања, само одштампај нове поставке

en: enable LDAP for authentication by default
sr: подразумевано укључи LDAP аутентификацију

en: enable LDAP for user information by default
sr: подразумевано укључи LDAP за податке о кориснику

en: enable MD5 passwords by default
sr: подразумевано укључи MD5 лозинке

en: enable NIS for user information by default
sr: подразумевано укључи NIS за податке о кориснику

en: enable authentication with fingerprint readers by default
sr: подразумевано укључи аутентификацију читачем отиска

en: enable authentication with smart card by default
sr: подразумевано укључи аутентификацију интелигентном картицом

en: enable caching of user credentials in SSSD by default
sr: подразумевано укључи кеширање корисничких акредитива за SSSD

en: enable caching of user information by default (automatically disabled when SSSD is used)
sr: подразумевано укључи кеширање података о кориснику (самостално се искључује када се користи SSSD)

en: enable hesiod for user information by default
sr: подразумевано укључи hesiod за податке о кориснику

en: enable kerberos authentication by default
sr: подразумевано укључи kerberos аутентификацију

en: enable shadowed passwords by default
sr: подразумевано укључи shadow лозинке

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
sr: укључи DNS употребу за проналазак kerberos KDC-а

en: enable use of DNS to find kerberos realms
sr: укључи DNS употребу за проналазак kerberos подручја

en: enable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
sr: укључи употребу RFC-2307bis шеме за LDAP тражење података о кориснику

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
sr: укључи TLS употребу уз LDAP (RFC-2830)

en: enable winbind for authentication by default
sr: подразумевано укључи winbindauth аутентификацију

en: enable winbind for user information by default
sr: подразумевано укључи winbind за податке о кориснику

en: enable wins for hostname resolution
sr: укључи wins за разрешавање имена домаћина

en: hash/crypt algorithm for new passwords
sr: алгоритам хеширања/шифрирања за нове лозинке

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
sr: придружи се сада winbind домену или ads подручју као овај администратор

en: load CA certificate from the URL
sr: учитај CA потврду са УРЛ-а

en: local authorization is sufficient for local users
sr: локално овлашћење је довољно за локалне кориснике

en: names of servers to authenticate against
sr: имена сервера код којих се аутентификује

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
sr: насупрот --test, ажурирај датотеке подешавања са измењеним поставкама

en: prefer dns over wins or nis for hostname resolution
sr: предност за dns уместо wins или nis за разрешавање имена домаћина

en: probe network for defaults and print them
sr: испитај мрежу за подразумевана подешавања и одштампај их

en: require smart card for authentication by default
sr: подразумевано захтевај интелигентну картицу за аутентификацију

en: restore the backup of configuration files
sr: поврати резервне датотеке подешавања

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
sr: поврати резервне датотеке подешавања које су сачуване пре претходне измене подешавања

en: save a backup of all configuration files
sr: сачувај резерве свих датотеке подешавања

en: security mode to use for samba and winbind
sr: безбедносни режим за употребу код samba-е и winbind-а

en: shadow password
sr: shadow лозинка

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
sr: знак који ће бити употребљен да раздвоји делове за домен и корисника у корисничком имену направљеном winbind-ом ако winbindusedefaultdomain није укључен

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
sr: директоријум који ће корисници направљени winbind-ом имати као лични директоријум

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
sr: група коју ће корисници направљени winbind-ом имати као основну групу

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
sr: љуска коју ће корисници направљени winbind-ом имати као љуску када се пријаве

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
sr: uid опсег који ће winbind доделити корисницима домена или ads-а

en: unexpected argument
sr: неочекиван аргумент

en: update all configuration files
sr: ажурирај све датотеке подешавања

en: usage: %s [options]
sr: употреба: %s [опције]

en: workgroup authentication servers are in
sr: радна група у којој су сервери за аутентификацију
