Policycoreutils - en to bg translation catalogue (671 entries)

en: 
    %s
    
    sepolgen [ -n moduleName ] [ -m ] [ -t type ] [ executable | Name ]
    valid Types:
bg: 
    %s
    
    sepolgen [ -n moduleName ] [ -m ] [ -t type ] [ executable | Name ]
    валидни типове:

en: 
    SELinux Distribution fcontext Equivalence
bg: 
    Дистрибуционна SELinux fcontext еквивалентност

en: 
    SELinux Local fcontext Equivalence
bg: 
    Локална SELinux fcontext еквивалентност

en: %s changed labels.
bg: %s промяна на етикетите.

en: %s is already in %s
bg: %s вече е в %s

en: %s is not a valid context
bg: %s не е валиден контекст

en: %s is not in %s
bg: %s не е в %s

en: %s must be a directory
bg: %s трябва да е директория

en: %s!  Could not get current context for %s, not relabeling tty.
bg: %s!  Не можах да определя текущия контекст за %s, tty няма да се преетикетира.

en: %s!  Could not get new context for %s, not relabeling tty.
bg: %s!  Не можах да определя нов контекст за %s, tty няма да се преетикетира.

en: %s!  Could not set new context for %s
bg: %s!  Не можах да задам нов контекст за %s

en: %s:  Can't load policy and enforcing mode requested:  %s
bg: %s:  Не може да се зареди политика и искания за налагане режим:  %s

en: %s:  Can't load policy:  %s
bg: %s:  Не може да се зареди политика:  %s

en: %s:  Policy is already loaded and initial load requested
bg: %s:  Политиката е вече заредена и е изискано първоначално зареждане

en: ******************** IMPORTANT ***********************
bg: ********************** ВАЖНО *************************

en: <b>Add booleans from the %s policy:</b>
bg: <b>Добави булевите променливи от политиката %s:</b>

en: <b>Add files/directories that %s manages</b>
bg: <b>Добавете файлове/директории, които %s управлява</b>

en: <b>Applications</b>
bg: <b>Приложения</b>

en: <b>Enter name of application or user role:</b>
bg: <b>Въведете име на приложение или роля на потребител:</b>

en: <b>Enter network ports that %s binds on:</b>
bg: <b>Въведете мрежови портове, към които %s ще се привързва:</b>

en: <b>Login Users</b>
bg: <b>Влизане на потребители</b>

en: <b>Root Users</b>
bg: <b>Root потребители</b>

en: <b>Select additional roles for %s:</b>
bg: <b>Изберете допълнителни роли за %s:</b>

en: <b>Select common application traits for %s:</b>
bg: <b>Изберете отличителни черти на приложението %s:</b>

en: <b>Select domains that %s will administer:</b>
bg: <b>Изберете домейни, които %s ще администрира:</b>

en: <b>Select existing role to modify:</b>
bg: <b>Изберете съществуваща роля за промяна:</b>

en: <b>Select network ports that %s connects to:</b>
bg: <b>Изберете мрежовите портове, към които %s ще се свързва:</b>

en: <b>Select the policy type for the application or user role you want to confine:</b>
bg: <b>Изберете тип политика за приложението или роля на потребителя, който искате да ограничите:</b>

en: <b>Select:</b>
bg: <b>Изберете:</b>

en: <b>TCP Ports</b>
bg: <b>TCP портове</b>

en: <b>UDP Ports</b>
bg: <b>UDP портове</b>

en: <b>Which directory you will generate the %s policy?</b>
bg: <b>В коя директория ще генерирате политиката %s?</b>

en: Add
bg: Добави

en: Add %s
bg: Добави %s

en: Add Booleans Dialog
bg: Добави диалог за булеви променливи

en: Add File Context
bg: Добавя файлов контекст

en: Add Network Port
bg: Добавя мрежов порт

en: Add SELinux Login Mapping
bg: Добави SELinux съответствие за влизане

en: Add SELinux Network Ports
bg: Добавя SELinux мрежови портове

en: Add SELinux User
bg: Добавя SELinux потребител

en: Add SELinux User Mapping
bg: Добави SELinux съответствие на потребител

en: Add User
bg: Добавя потребител

en: Add/Remove booleans used by the %s domain
bg: Добавя/Премахва булеви променливи, използвани от домейна %s

en: Addr %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Addr %s е дефиниран в политика, не може да се изтрие

en: Addr %s is not defined
bg: Addr %s не е дефиниран

en: Admin
bg: Админ

en: Admin User Role
bg: Потребител с Административна роля

en: All
bg: Всички

en: Allow %s to call bindresvport with 0. Binding to port 600-1024
bg: Позволи %s да извиква bindresvport с 0. Привързване към порт 600-1024

en: Allow SELinux webadm user to manage unprivileged users home directories
bg: Позволи SELinux webadm потребител да управлява домашни директории на непривилегировани потребители

en: Allow SELinux webadm user to read unprivileged users home directories
bg: Позволи SELinux webadm потребител да чете домашни директории на непривилегировани потребители

en: Allow Samba to share nfs directories
bg: Позволи Samba да споделя nfs директории

en: Allow Spam Assassin daemon network access
bg: Позволи на Spam Assassin демона достъп до мрежата

en: Allow X-Windows server to map a memory region as both executable and writable
bg: Позволи X-Windows сървъра да назначава региони от паметта едновременно като изпълними и записваеми

en: Allow all daemons the ability to use unallocated ttys
bg: Позволи на всички демони възможността да ползват разпределени tty

en: Allow all daemons to write corefiles to /
bg: Позволи всички демони да пишат основни файлове в /

en: Allow cdrecord to read various content. nfs, samba, removable devices, user temp and untrusted content files
bg: Позволи cdrecord да чете различно съдържание. nfs, samba, сменяеми устройства, временни потребителски файлове и такива с несигурно съдържание

en: Allow clients to write to X shared memory
bg: Позволи клиенти да пишат в X споделена памет

en: Allow daemons to run with NIS
bg: Позволи демони да работят с NIS

en: Allow evolution and thunderbird to read user files
bg: Позволи evolution и thunderbird да четат потребителски файлове

en: Allow gadmin SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
bg: Позволи gadmin SELinux потребителски акаунт да стартира файлове в домашната директория или /tmp

en: Allow guest SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
bg: Позволи guest SELinux потребителски акаунт да стартира файлове в домашната директория или /tmp

en: Allow java executable stack
bg: Позволи изпълним стек на java

en: Allow mount to mount any directory
bg: Позволи mount да монтира която и да е директория

en: Allow mount to mount any file
bg: Позволи mount да монтира който и да е файл

en: Allow mplayer executable stack
bg: Позволи изпълним стек на mplayer

en: Allow normal user to execute ping
bg: Позволи нормален потребител да стартира ping

en: Allow pppd to be run for a regular user
bg: Позволи pppd да бъде стартиран за нормален потребител

en: Allow privileged utilities like hotplug and insmod to run unconfined
bg: Позволи привилегировани инструменти като hotplug и insmod да работят неограничено

en: Allow programs to read files in non-standard locations (default_t)
bg: Позволи програми да четат файлове в нестандартни местоположения (default_t)

en: Allow rc scripts to run unconfined, including any daemon started by an rc script that does not have a domain transition explicitly defined
bg: Позволи rc скриптове да работят неограничено, включително който и да е демон, стартиран от rc скрипт, който няма изрично дефиниран domain transition

en: Allow regular users direct mouse access (only allow the X server)
bg: Позволи на нормални потребители директен достъп до мишката (позволи само X сървъра)

en: Allow rpm to run unconfined
bg: Позволи rpm да работи неограничено

en: Allow sasl authentication server to read /etc/shadow
bg: Позволи sasl удостоверяващият сървър да чете /etc/shadow

en: Allow spamd to access home directories
bg: Позволи на spamd достъп до домашните директории

en: Allow squid daemon to connect to the network
bg: Позволи на squid демона да се свързва към мрежата

en: Allow ssh logins as sysadm_r:sysadm_t
bg: Позволи ssh влизания като sysadm_r:sysadm_t

en: Allow ssh to run from inetd instead of as a daemon
bg: Позволи ssh да бъде стартиран от inetd вместо да работи като демон

en: Allow ssh to run ssh-keysign
bg: Позволи ssh да стартира ssh-keysign

en: Allow staff SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
bg: Позволи staff SELinux потребителски акаунт да стартира файлове в домашната директория или /tmp

en: Allow staff Web Browsers to write to home directories
bg: Позволи staff уеб браузъри да пишат в домашни директории

en: Allow staff_r users to search the sysadm home dir and read files (such as ~/.bashrc)
bg: Позволи staff_r потребители да търсят в домашната директория на sysadm и да четат файлове (като ~/.bashrc)

en: Allow stunnel daemon to run as standalone, outside of xinetd
bg: Позволи stunnel демона да работи самостоятелно, извън xinetd

en: Allow sysadm SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
bg: Позволи sysadm SELinux потребителски акаунт да стартира файлове в домашната директория или /tmp

en: Allow sysadm_t to directly start daemons
bg: Позволи sysadm_t директно да стартира демони

en: Allow the mozilla browser to read user files
bg: Позволи браузърът mozilla да чете потребителски файлове

en: Allow unconfined SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
bg: Позволи неограничен SELinux потребителски акаунт да стартира файлове в домашната директория или /tmp

en: Allow unconfined to dyntrans to unconfined_execmem
bg: Позволи на неограничени dyntrans към unconfined_execmem

en: Allow unlabeled packets to flow on the network
bg: Позволи неетикетирани пакети да текат през мрежата

en: Allow user SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
bg: Позволи user SELinux потребителски акаунт да стартира файлове в домашната директория или /tmp

en: Allow user to connect to mysql socket
bg: Позволи потребител да се свързва към mysql сокет

en: Allow user to connect to postgres socket
bg: Позволи потребител да се свързва към postgres сокет

en: Allow user to r/w noextattrfile (FAT, CDROM, FLOPPY)
bg: Позволи потребител да чете/пише noextattrfile (FAT, CDROM, FLOPPY)

en: Allow user to stat ttyfiles
bg: Позволи на потребител stat ttyfiles

en: Allow user_r to reach sysadm_r via su, sudo, or userhelper. Otherwise, only staff_r can do so
bg: Позволи user_r да достига sysadm_r чрез su, sudo, или userhelper. Иначе само staff_r го може

en: Allow users to control network interfaces (also needs USERCTL=true)
bg: Позволи потребителите да контролират мрежови интерфейси (нужно е също USERCTL=true)

en: Allow users to execute the mount command
bg: Позволи потребители да стартират командата mount

en: Allow users to run TCP servers (bind to ports and accept connection from the same domain and outside users)  disabling this forces FTP passive mode and may change other protocols
bg: Позволи потребители да стартират TCP сървъри (привързване към портове и приемане на връзки от същата среда и външни потребители)  забраната на това налага FTP passive режим и може да промени други протоколи

en: Allow users to run the dmesg command
bg: Позволи потребители да стартират командата dmesg

en: Allow users to rw usb devices
bg: Позволи потребителите да четат/пишат usb устройства

en: Allow xdm logins as sysadm_r:sysadm_t
bg: Позволи xdm влизания като sysadm_r:sysadm_t

en: Allow xen to read/write physical disk devices
bg: Позволи xen да чете/пише физически дискови устройства

en: Allow xguest SELinux user account to execute files in home directory or /tmp
bg: Позволи xguest SELinux потребителски акаунт да стартира файлове в домашната директория или /tmp

en: Allow xinetd to run unconfined, including any services it starts that do not have a domain transition explicitly defined
bg: Позволи xinetd да работи неограничено, включително които и да са услуги, които той стартира, които нямат изрично дефиниран domain transition

en: Allows %s to bind to any udp port
bg: Позволява %s да се привързва към който и да е udp порт

en: Allows %s to bind to any udp ports > 1024
bg: Позволява %s да се привързва към който и да е udp порт > 1024

en: Allows %s to connect to any tcp port
bg: Позволява %s да се свързва с който и да е tcp порт

en: Allows %s to connect to any udp port
bg: Позволява %s да се свързва с който и да е udp порт

en: Application
bg: Приложение

en: Are you sure you want to delete %s '%s'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %s '%s'?

en: Bad format %s: Record %s
bg: Грешен формат %s: Запис %s

en: Boolean
bg: Булева

en: Boolean %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Булевата променлива %s е дефинирана в политика, не може да се изтрие

en: Boolean %s is not defined
bg: Булева променлива %s не е дефинирана

en: Boolean Name
bg: Име на булева променлива

en: Builtin Permissive Types
bg: Вградени Permissive типове

en: Can not combine +/- with other types of categories
bg: Не може да се комбинира +/- с други типове категории

en: Can not have multiple sensitivities
bg: Не може да има няколко чувствителности

en: Can not modify sensitivity levels using '+' on %s
bg: Не може да се променят нивата на чувствителност ползвайки '+' на %s

en: Cannot find your entry in the shadow passwd file.
bg: Не може да се намери Ваш запис във файла shadow.

en: Cannot read policy store.
bg: Не може да се прочете хранилището с политики.

en: Change process mode to enforcing
bg: Смени режима на процеса на enforcing

en: Change process mode to permissive.
bg: Смени режима на процеса на permissive.

en: Changing the policy type will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
bg: Променяйки типа политика, ще предизвикате преетикетиране на цялата файлова система при следващото зареждане. Преетикетирането отнема доста време, в зависимост от големината на файловата система.  Искате ли да продължите?

en: Changing to SELinux disabled requires a reboot.  It is not recommended.  If you later decide to turn SELinux back on, the system will be required to relabel.  If you just want to see if SELinux is causing a problem on your system, you can go to permissive mode which will only log errors and not enforce SELinux policy.  Permissive mode does not require a reboot    Do you wish to continue?
bg: Промяната към забранен SELinux изисква рестартиране.  Това не се препоръчва.  Ако по-късно решите да активирате SELinux, системата ще трябва да бъде преетикетирана.  Ако просто искате да видите дали SELinux е причина за проблем в системата Ви, може да преминете в режим permissive, който само ще регистрира грешките, без да налага SELinux политика.  Режимът Permissive не изисква рестартиране    Искате ли да продължите?

en: Changing to SELinux enabled will cause a relabel of the entire file system on the next boot. Relabeling takes a long time depending on the size of the file system.  Do you wish to continue?
bg: Промяната към разрешен SELinux ще предизвика преетикетиране на цялата файлова система при следващото зареждане. Преетикетирането отнема доста време, в зависимост от големината на файловата система.  Искате ли да продължите?

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Configue SELinux
bg: Конфигуриране на

en: Context
bg: Контекст

en: Could not add SELinux user %s
bg: Не можах да добавя SELinux потребител %s

en: Could not add addr %s
bg: Не можах да добавя addr %s

en: Could not add file context for %s
bg: Не можах да добавя контекст на файл за %s

en: Could not add interface %s
bg: Не можах да добавя интерфейс %s

en: Could not add login mapping for %s
bg: Не можах да добавя съответствие за вход за %s

en: Could not add port %s/%s
bg: Не можах да добавя порт %s/%s

en: Could not add prefix %s for %s
bg: Не можах да добавя префикс %s за %s

en: Could not add role %s for %s
bg: Не можах да добавя роля %s за %s

en: Could not check if SELinux user %s is defined
bg: Не можах да проверя дали SELinux потребител %s е дефиниран

en: Could not check if addr %s is defined
bg: Не можах да проверя дали addr %s е дефиниран

en: Could not check if boolean %s is defined
bg: Не можах да проверя дали булевата променлива %s е дефинирана

en: Could not check if file context for %s is defined
bg: Не можах да проверя дали файловия контекст за %s е дефиниран

en: Could not check if interface %s is defined
bg: Не можах да проверя дали интерфейс %s е дефиниран

en: Could not check if login mapping for %s is defined
bg: Не можах да проверя дали е дефинирано съответствие за вход на %s

en: Could not check if port %s/%s is defined
bg: Не можах да проверя дали порт %s/%s е дефиниран

en: Could not close descriptors.
bg: Не можах да затворя дескриптори.

en: Could not commit semanage transaction
bg: Не можах да ангажирам semanage транзакция

en: Could not create SELinux user for %s
bg: Не можах да създам SELinux потребител за %s

en: Could not create a key for %s
bg: Не можах да създам ключ за %s

en: Could not create a key for %s/%s
bg: Не можах да създам ключ за %s/%s

en: Could not create addr for %s
bg: Не можах да създам addr за %s

en: Could not create context for %s
bg: Не можах да създам контекст за %s

en: Could not create context for %s/%s
bg: Не можах да създам контекст за %s/%s

en: Could not create file context for %s
bg: Не можах да създам контекст на файл за %s

en: Could not create interface for %s
bg: Не можах да създам интерфейс за %s

en: Could not create key for %s
bg: Не можах да създам ключ за %s

en: Could not create login mapping for %s
bg: Не можах да създам съответствие за вход за %s

en: Could not create port for %s/%s
bg: Не можах да създам порт за %s/%s

en: Could not create semanage handle
bg: Не може да се създаде semanage обект за управление

en: Could not delete SELinux user %s
bg: Не можах да изтрия SELinux потребител %s

en: Could not delete addr %s
bg: Не можах да изтрия addr %s

en: Could not delete all interface  mappings
bg: Не можах да изтрия всички съответствия   на интерфейси

en: Could not delete boolean %s
bg: Не можах да изтрия булева променлива %s

en: Could not delete file context for %s
bg: Не можах да изтрия файловия контекст за %s

en: Could not delete interface %s
bg: Не можах да изтрия интерфейс %s

en: Could not delete login mapping for %s
bg: Не можах да изтрия съответствието за вход за %s

en: Could not delete port %s/%s
bg: Не можах да изтрия порт %s/%s

en: Could not delete the file context %s
bg: Не можах да изтрия файловия контекст %s

en: Could not delete the port %s
bg: Не можах да изтрия порт %s

en: Could not deleteall node mappings
bg: Не можах да изтрия всички съответствия на възли

en: Could not determine enforcing mode.
bg: Не можах да определя enforcing режима.

en: Could not disable module %s (remove failed)
bg: Не можах да забраня модула %s (неуспешно премахване)

en: Could not enable module %s (remove failed)
bg: Не можах да разреша модула %s (неуспешно премахване)

en: Could not establish semanage connection
bg: Не може да се установи semanage връзка

en: Could not extract key for %s
bg: Не можах да извлека ключ за %s

en: Could not list SELinux modules
bg: Не може да се направи списък на SELinux модулите

en: Could not list SELinux users
bg: Не можах да направя списък на SELinux потребителите

en: Could not list addrs
bg: Не можах да направя addr списък

en: Could not list booleans
bg: Не можах да направя списък на булевите променливи

en: Could not list file contexts
bg: Не можах да направя списък на файловите контексти

en: Could not list interfaces
bg: Не можах да създам списък с интерфейсите

en: Could not list local file contexts
bg: Не можах да направя списък на локалните файловите контексти

en: Could not list login mappings
bg: Не можах да направя списък на съответствията за вход

en: Could not list ports
bg: Не можах да направя списък на портовете

en: Could not list roles for user %s
bg: Не можах да направя списък на ролите за потребител %s

en: Could not list the file contexts
bg: Не можах да направя списък на файловите контексти

en: Could not list the ports
bg: Не можах да направя списък на портовете

en: Could not modify SELinux user %s
bg: Не можах да променя SELinux потребителя %s

en: Could not modify addr %s
bg: Не можах да променя addr %s

en: Could not modify boolean %s
bg: Не можах да променя булевата променлива %s

en: Could not modify file context for %s
bg: Не можах да променя файловия контекст за %s

en: Could not modify interface %s
bg: Не можах да променя интерфейс %s

en: Could not modify login mapping for %s
bg: Не можах да променя съответствието за вход за %s

en: Could not modify port %s/%s
bg: Не можах да променя порт %s/%s

en: Could not open file %s
bg: Не можах да отворя файл %s

en: Could not query addr %s
bg: Не можах да запитам addr %s

en: Could not query file context %s
bg: Не можах да проверя файловия контекст %s

en: Could not query file context for %s
bg: Не можах да запитам файловия контекст за %s

en: Could not query interface %s
bg: Не можах да запитам интерфейс %s

en: Could not query port %s/%s
bg: Не можах да запитам порт %s/%s

en: Could not query seuser for %s
bg: Не можах да запитам seuser за %s

en: Could not query user for %s
bg: Не можах да запитам потребителя за %s

en: Could not remove module %s (remove failed)
bg: Не можах да премахна модула %s (неуспешно премахване)

en: Could not remove permissive domain %s (remove failed)
bg: Не можах да премахна permissive domain %s (премахването не успя)

en: Could not set MLS level for %s
bg: Не можах да задам MLS ниво за %s

en: Could not set MLS range for %s
bg: Не можах да задам MLS диапазон за %s

en: Could not set SELinux user for %s
bg: Не можах да задам SELinux потребител за %s

en: Could not set active value of boolean %s
bg: Не можах да задам активна стойност на булева променлива %s

en: Could not set addr context for %s
bg: Не можах да задам addr контекст за %s

en: Could not set exec context to %s.
bg: Не можах да задам контекст за изпълнение на %s.

en: Could not set file context for %s
bg: Не можах да задам контекст на файл за %s

en: Could not set interface context for %s
bg: Не можах да задам контекст на интерфейс за %s

en: Could not set mask for %s
bg: Не можах да задам маска за %s

en: Could not set message context for %s
bg: Не можах да задам контекст на съобщението за %s

en: Could not set mls fields in addr context for %s
bg: Не можах да задам mls полета в addr контекст за %s

en: Could not set mls fields in file context for %s
bg: Не можах да задам mls полета в контекст на файл за %s

en: Could not set mls fields in interface context for %s
bg: Не можах да задам mls полета в контекст на интерфейс за %s

en: Could not set mls fields in port context for %s/%s
bg: Не можах да задам mls полета в контекста на порта за %s/%s

en: Could not set name for %s
bg: Не можах да задам името за %s

en: Could not set permissive domain %s (module installation failed)
bg: Не можах да задам permissive domain %s (инсталирането на модул не успя)

en: Could not set port context for %s/%s
bg: Не можах да задам контекста на порта за %s/%s

en: Could not set role in addr context for %s
bg: Не можах да задам роля в addr контекст за %s

en: Could not set role in file context for %s
bg: Не можах да задам роля в контекст на файл за %s

en: Could not set role in interface context for %s
bg: Не можах да задам роля в контекст на интерфейс за %s

en: Could not set role in port context for %s/%s
bg: Не можах да задам роля в контекста на порта за %s/%s

en: Could not set type in addr context for %s
bg: Не можах да задам тип в addr контекст за %s

en: Could not set type in file context for %s
bg: Не можах да задам тип в контекст на файл за %s

en: Could not set type in interface context for %s
bg: Не можах да задам тип в контекст на интерфейс за %s

en: Could not set type in port context for %s/%s
bg: Не можах да задам тип в контекста на порта за %s/%s

en: Could not set user in addr context for %s
bg: Не можах да задам потребител в addr контекст %s

en: Could not set user in file context for %s
bg: Не можах да задам потребител в контекст на файл за %s

en: Could not set user in interface context for %s
bg: Не можах да задам потребител в контекст на интерфейс за %s

en: Could not set user in port context for %s/%s
bg: Не можах да задам потребител в контекста на порта за %s/%s

en: Could not start semanage transaction
bg: Не можах да стартирам semanage транзакция

en: Could not test MLS enabled status
bg: Не може да се тества статус с разрешен MLS

en: Couldn't get default type.
bg: Не можах да определя подразбиращия се тип.

en: Create/Manipulate temporary files in /tmp
bg: Създава/Работи с временни файлове в /tmp

en: Current Enforcing Mode
bg: Текущ Enforcing режим

en: Customized
bg: Индивидуални

en: Customized Permissive Types
bg: Индивидуални Permissive типове

en: Databases
bg: Бази данни

en: Default
bg: Подразбиращ се

en: Delete %s
bg: Изтрий %s

en: Delete File Context
bg: Изтрива файлов контекст

en: Delete Network Port
bg: Изтрива мрежов порт

en: Delete SELinux User Mapping
bg: Изтрий SELinux съответствие на потребител

en: Delete User
bg: Изтрива потребител

en: Description
bg: Описание

en: Disable Audit
bg: Забрана на наблюдението

en: Disable SELinux protection for Cluster Server
bg: Забрани SELinux защитата за Cluster Server

en: Disable SELinux protection for Evolution
bg: Забрани SELinux защитата за Evolution

en: Disable SELinux protection for Hal daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона Hal

en: Disable SELinux protection for NIS Password Daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона NIS Password

en: Disable SELinux protection for NIS Transfer Daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона NIS Transfer

en: Disable SELinux protection for NetworkManager
bg: Забрани SELinux защитата за NetworkManager

en: Disable SELinux protection for Thunderbird
bg: Забрани SELinux защитата за Thunderbird

en: Disable SELinux protection for acct daemon
bg: Забрани SELinux защитата за acct демона

en: Disable SELinux protection for amanda
bg: Забрани SELinux защитата за amanda

en: Disable SELinux protection for amavis
bg: Забрани SELinux защитата за amavis

en: Disable SELinux protection for apmd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона apmd

en: Disable SELinux protection for arpwatch daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона arpwatch

en: Disable SELinux protection for auditd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона auditd

en: Disable SELinux protection for automount daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона automount

en: Disable SELinux protection for avahi
bg: Забрани SELinux защитата за avahi

en: Disable SELinux protection for bluetooth daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона bluetooth

en: Disable SELinux protection for canna daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона canna

en: Disable SELinux protection for cardmgr daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона cardmgr

en: Disable SELinux protection for ciped daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона ciped

en: Disable SELinux protection for clamd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона clamd

en: Disable SELinux protection for clamscan
bg: Забрани SELinux защитата за clamscan

en: Disable SELinux protection for clvmd
bg: Забрани SELinux защитата за clvmd

en: Disable SELinux protection for comsat daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона comsat

en: Disable SELinux protection for courier daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона courier

en: Disable SELinux protection for cpucontrol daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона cpucontrol

en: Disable SELinux protection for cpuspeed daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона cpuspeed

en: Disable SELinux protection for crond daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона crond

en: Disable SELinux protection for cups hplip daemon
bg: Забрани SELinux защитата за cups демона hplip

en: Disable SELinux protection for cupsd back end server
bg: Забрани SELinux защитата за cupsd back end server

en: Disable SELinux protection for cupsd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона cupsd

en: Disable SELinux protection for cupsd_lpd
bg: Забрани SELinux защитата за cupsd_lpd

en: Disable SELinux protection for cvs daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона cvs

en: Disable SELinux protection for cyrus daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона cyrus

en: Disable SELinux protection for dbskkd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона dbskkd

en: Disable SELinux protection for dbusd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона dbusd

en: Disable SELinux protection for dccd
bg: Забрани SELinux защитата за dccd

en: Disable SELinux protection for dccifd
bg: Забрани SELinux защитата за dccifd

en: Disable SELinux protection for dccm
bg: Забрани SELinux защитата за dccm

en: Disable SELinux protection for ddt daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона ddt

en: Disable SELinux protection for devfsd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона devfsd

en: Disable SELinux protection for dhcpc daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона dhcpc

en: Disable SELinux protection for dhcpd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона dhcpd

en: Disable SELinux protection for dictd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона dictd

en: Disable SELinux protection for distccd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона distccd

en: Disable SELinux protection for dmesg daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона dmesg

en: Disable SELinux protection for dnsmasq daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона dnsmasq

en: Disable SELinux protection for dovecot daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона dovecot

en: Disable SELinux protection for entropyd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона entropyd

en: Disable SELinux protection for fetchmail
bg: Забрани SELinux защитата за fetchmail

en: Disable SELinux protection for fingerd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона fingerd

en: Disable SELinux protection for freshclam daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона freshclam

en: Disable SELinux protection for fsdaemon daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона fsdaemon

en: Disable SELinux protection for games
bg: Забрани SELinux защитата за игри

en: Disable SELinux protection for gpm daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона gpm

en: Disable SELinux protection for gss daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона gss

en: Disable SELinux protection for hostname daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона hostname

en: Disable SELinux protection for hotplug daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона hotplug

en: Disable SELinux protection for howl daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона howl

en: Disable SELinux protection for http suexec
bg: Забрани SELinux защитата за http suexec

en: Disable SELinux protection for httpd rotatelogs
bg: Забрани SELinux защитата за httpd rotatelog-овете

en: Disable SELinux protection for hwclock daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона hwclock

en: Disable SELinux protection for i18n daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона i18n

en: Disable SELinux protection for imazesrv daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона imazesrv

en: Disable SELinux protection for inetd child daemons
bg: Забрани SELinux защитата за inetd child демоните

en: Disable SELinux protection for inetd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона inetd

en: Disable SELinux protection for innd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона innd

en: Disable SELinux protection for iptables daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона iptables

en: Disable SELinux protection for ircd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона ircd

en: Disable SELinux protection for irqbalance daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона irqbalance

en: Disable SELinux protection for iscsi daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона iscsi

en: Disable SELinux protection for jabberd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона jabberd

en: Disable SELinux protection for kadmind daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона kadmind

en: Disable SELinux protection for klogd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона klogd

en: Disable SELinux protection for krb5kdc daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона krb5kdc

en: Disable SELinux protection for ktalk daemons
bg: Забрани SELinux защитата за демоните ktalk

en: Disable SELinux protection for kudzu daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона kudzu

en: Disable SELinux protection for locate daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона locate

en: Disable SELinux protection for lpd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона lpd

en: Disable SELinux protection for lrrd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона lrrd

en: Disable SELinux protection for lvm daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона lvm

en: Disable SELinux protection for mailman
bg: Забрани SELinux защитата за mailman

en: Disable SELinux protection for mdadm daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона mdadm

en: Disable SELinux protection for monopd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона monopd

en: Disable SELinux protection for mrtg daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона mrtg

en: Disable SELinux protection for mysqld daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона mysqld

en: Disable SELinux protection for nagios daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона nagios

en: Disable SELinux protection for named daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона named

en: Disable SELinux protection for nessusd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона nessusd

en: Disable SELinux protection for nfsd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона nfsd

en: Disable SELinux protection for nmbd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона nmbd

en: Disable SELinux protection for nrpe daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона nrpe

en: Disable SELinux protection for nscd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона nscd

en: Disable SELinux protection for nsd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона nsd

en: Disable SELinux protection for ntpd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона ntpd

en: Disable SELinux protection for oddjob
bg: Забрани SELinux защитата за oddjob

en: Disable SELinux protection for oddjob_mkhomedir
bg: Забрани SELinux защитата за oddjob_mkhomedir

en: Disable SELinux protection for openvpn daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона openvpn

en: Disable SELinux protection for pam daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона pam

en: Disable SELinux protection for pegasus
bg: Забрани SELinux защитата за pegasus

en: Disable SELinux protection for perdition daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона perdition

en: Disable SELinux protection for portmap daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона portmap

en: Disable SELinux protection for portslave daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона portslave

en: Disable SELinux protection for postfix
bg: Забрани SELinux защитата за postfix

en: Disable SELinux protection for postgresql daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона postgresql

en: Disable SELinux protection for pptp
bg: Забрани SELinux защитата за pptp

en: Disable SELinux protection for prelink daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона prelink

en: Disable SELinux protection for privoxy daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона privoxy

en: Disable SELinux protection for ptal daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона ptal

en: Disable SELinux protection for pxe daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона pxe

en: Disable SELinux protection for pyzord
bg: Забрани SELinux защитата за pyzord

en: Disable SELinux protection for quota daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона quota

en: Disable SELinux protection for radiusd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона radiusd

en: Disable SELinux protection for radvd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона radvd

en: Disable SELinux protection for rdisc
bg: Забрани SELinux защитата за rdisc

en: Disable SELinux protection for readahead
bg: Забрани SELinux защитата за readahead

en: Disable SELinux protection for restorecond
bg: Забрани SELinux защитата за restorecond

en: Disable SELinux protection for rhgb daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона rhgb

en: Disable SELinux protection for ricci
bg: Забрани SELinux защитата за ricci

en: Disable SELinux protection for ricci_modclusterd
bg: Забрани SELinux защитата за ricci_modclusterd

en: Disable SELinux protection for rlogind daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона rlogind

en: Disable SELinux protection for rpcd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона rpcd

en: Disable SELinux protection for rshd
bg: Забрани SELinux защитата за rshd

en: Disable SELinux protection for rsync daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона rsync

en: Disable SELinux protection for saslauthd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона saslauthd

en: Disable SELinux protection for scannerdaemon daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона scannerdaemon

en: Disable SELinux protection for sendmail daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона sendmail

en: Disable SELinux protection for setrans
bg: Забрани SELinux защитата за setrans

en: Disable SELinux protection for setroubleshoot daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона setroubleshoot

en: Disable SELinux protection for slapd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона slapd

en: Disable SELinux protection for slrnpull daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона slrnpull

en: Disable SELinux protection for smbd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона smbd

en: Disable SELinux protection for snmpd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона snmpd

en: Disable SELinux protection for snort daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона snort

en: Disable SELinux protection for sound daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона sound

en: Disable SELinux protection for soundd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона soundd

en: Disable SELinux protection for spamd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона spamd

en: Disable SELinux protection for speedmgmt daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона speedmgmt

en: Disable SELinux protection for squid daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона squid

en: Disable SELinux protection for ssh daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона ssh

en: Disable SELinux protection for stunnel daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона stunnel

en: Disable SELinux protection for swat daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона swat

en: Disable SELinux protection for sxid daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона sxid

en: Disable SELinux protection for syslogd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона syslogd

en: Disable SELinux protection for system cron jobs
bg: Забрани SELinux защитата за системните cron задачи

en: Disable SELinux protection for tcp daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона tcp

en: Disable SELinux protection for telnet daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона telnet

en: Disable SELinux protection for tftpd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона tftpd

en: Disable SELinux protection for the web browsers
bg: Забрани SELinux защитата за уеб браузърите

en: Disable SELinux protection for transproxy daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона transproxy

en: Disable SELinux protection for udev daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона udev

en: Disable SELinux protection for uml daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона uml

en: Disable SELinux protection for updfstab daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона updfstab

en: Disable SELinux protection for uptimed daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона uptimed

en: Disable SELinux protection for uucpd daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона uucpd

en: Disable SELinux protection for vmware daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона vmware

en: Disable SELinux protection for watchdog daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона watchdog

en: Disable SELinux protection for winbind daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона winbind

en: Disable SELinux protection for xdm daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона xdm

en: Disable SELinux protection for xen control
bg: Забрани SELinux защитата за xen control

en: Disable SELinux protection for xen daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона xen

en: Disable SELinux protection for xfs daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона xfs

en: Disable SELinux protection for ypbind daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона ypbind

en: Disable SELinux protection for ypserv daemon
bg: Забрани SELinux защитата за демона ypserv

en: Disabled
bg: Забранен

en: Disabled
    Permissive
    Enforcing
bg: Забранен
    Permissive
    Enforcing

en: Do not allow any processes to load kernel modules
bg: Не позволявай на никой от процесите да зарежда модули към ядрото

en: Do not allow any processes to modify kernel SELinux policy
bg: Не позволявай на никой от процесите да модифицира kernel SELinux политиката

en: Do not allow transition to sysadm_t, sudo and su effected
bg: Не позволявай transition към sysadm_t, извършвани sudo и su

en: Do not audit things that we know to be broken but which are not security risks
bg: Не наблюдавай неща, които знаем, че са счупени, но не са рискови за сигурността

en: Edit Network Port
bg: Редактира мрежов порт

en: Enable Audit
bg: Разрешаване на наблюдението

en: Enable/Disable additional audit rules, that are normally not reported in the log files.
bg: Разрешава/Забранява допълнителни правила за наблюдение, които нормално не се докладват в журналните файлове.

en: Enter a comma separated list of tcp ports or ranges of ports that %s connects to. Example: 612, 650-660
bg: Въведете списък tcp портове или диапазони от портове, разделени със запетаи, към които %s ще се свързва. Пример: 612, 650-660

en: Enter a comma separated list of udp ports or ranges of ports that %s binds to. Example: 612, 650-660
bg: Въведете списък udp портове или диапазони от портове, разделени със запетаи, към които %s ще се привързва. Пример: 612, 650-660

en: Enter a comma separated list of udp ports or ranges of ports that %s connects to. Example: 612, 650-660
bg: Въведете списък udp портове или диапазони от портове, разделени със запетаи, към които %s ще се свързва. Пример: 612, 650-660

en: Enter complete path for executable to be confined.
bg: Въведете пълен път на изпълним файл, който ще бъде ограничен.

en: Enter complete path to init script used to start the confined application.
bg: Въведете пълен път до инициализиращ скрипт, използван за стартиране на ограниченото приложение.

en: Enter unique name for the confined application or user role.
bg: Въведете уникално име за ограниченото приложение или роля на потребител.

en: Equivalence class for %s already exists
bg: Клас за еквивалентност за %s вече съществува

en: Equivalence class for %s does not exists
bg: Клас за еквивалентност за %s не съществува

en: Error allocating memory.
bg: Грешка при заделяне на памет.

en: Error allocating shell's argv0.
bg: Грешка при заделяне argv0 на обвивката.

en: Error changing uid, aborting.
bg: Грешка при смяна на uid, авариен изход.

en: Error connecting to audit system.
bg: Грешка при връзка със системата за одит.

en: Error resetting KEEPCAPS, aborting
bg: Грешка при връщане на KEEPCAPS, авариен изход

en: Error sending audit message.
bg: Грешка при изпращане на одит съобщение.

en: Error!  Could not open %s.
bg: Грешка!  Не можах да отворя %s.

en: Error!  Shell is not valid.
bg: Грешка!  Обвивката не е валидна.

en: Error: multiple levels specified
bg: Грешка: зададени са няколко нива

en: Error: multiple roles specified
bg: Грешка: зададени са няколко роли

en: Error: multiple types specified
bg: Грешка: зададени са няколко типа

en: Error: you are not allowed to change levels on a non secure terminal
bg: Грешка: не Ви е позволено да променяте нивата на несигурен терминал

en: Executable
bg: Изпълним файл

en: Executable or Name required
bg: Изисква се Програма или Име

en: Existing User Roles
bg: Съществуващи роли на потребителя

en: Existing_User
bg: Съществуващ потребител

en: Failed to close tty properly
bg: Коректното затваряне на tty не успя

en: File
    Specification
bg: Файлова
    спецификация

en: File
    Type
bg: Файл
    Тип

en: File Contexts file
bg: Файл контекстен файл

en: File Labeling
bg: Етикетиране на файлове

en: File Specification
bg: Файлова спецификация

en: File Type
bg: Тип файл

en: File context for %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Файловият контекст за %s е дефиниран в политика, не може да бъде изтрит

en: File context for %s is not defined
bg: Не е дефиниран файлов контекст за %s

en: File spec %s conflicts with equivalency rule '%s %s'
bg: Файловата спецификация %s е в конфликт с правило за еквивалентност '%s %s'

en: File spec %s conflicts with equivalency rule '%s %s'; Try adding '%s' instead
bg: Файловата спецификация %s е в конфликт с правило за еквивалентност '%s %s'; Вместо това опитайте като добавите '%s'

en: File specification can not include spaces
bg: Файловата спецификация не може да съдържа интервали

en: Files/Directories which the %s "manages". Pid Files, Log Files, /var/lib Files ...
bg: Файлове/директории, които %s "управлява". Pid файлове, Log файлове, /var/lib файлове ...

en: Filter
bg: Филтър

en: Games
bg: Игри

en: Generate new policy module
bg: Генерира нов модул с политика

en: Group View
bg: Изглед като група

en: HTTPD Service
bg: Услугата HTTPD

en: Init script
bg: Инициализиращ скрипт

en: Interacts with the terminal
bg: Взаимодейства с терминала

en: Interface %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Интерфейс %s е дефиниран в политика, не може да се изтрие

en: Interface %s is not defined
bg: Интерфейс %s не е дефиниран

en: Interface file
bg: Интерфейсен файл

en: Internet Services Daemon
bg: Internet Services демон

en: Internet Services Daemon are daemons started by xinetd
bg: Internet Services Daemon са демони, стартирани от xinetd

en: Invalid Port
bg: Невалиден порт

en: Invalid file specification
bg: Невалидна файлова спецификация

en: Labeling
bg: Етикетиране

en: Linux Group %s does not exist
bg: Linux група %s не съществува

en: Linux User %s does not exist
bg: Linux потребител %s не съществува

en: List View
bg: Изглед като списък

en: Load Policy Module
bg: Зареждане на модула за политики

en: Load policy module
bg: Зарежда модул с политика

en: Login
    Name
bg: Име за
    влизане

en: Login '%s' is required
bg: Изисква се '%s' влизане

en: Login Name
bg: Потребителско име

en: Login mapping for %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Съответствие за вход за %s е дефинирано в политиката, не може да бъде изтрито

en: Login mapping for %s is not defined
bg: Не е дефинирано съответствие за вход за %s

en: MCS Level
bg: MCS ниво

en: MCS Range
bg: MCS интервал

en: MLS/
    MCS Range
bg: MLS/
    MCS Обхват

en: MLS/MCS
    Level
bg: MLS/MCS
    ниво

en: MLS/MCS Range
bg: MLS/MCS интервал

en: Memory Protection
bg: Защита на паметта

en: Minimal Terminal User Role
bg: Минимална роля на потребител в терминал

en: Minimal X Windows User Role
bg: Минимална X Windows роля на потребител

en: Modify %s
bg: Промени %s

en: Modify File Context
bg: Променя файлов контекст

en: Modify SELinux User Mapping
bg: Промени SELinux съответствие на потребител

en: Modify User
bg: Променя потребител

en: Modify an existing login user record.
bg: Промяна на съществуващия запис за влизане на потребител.

en: Module %s.pp already loaded in current policy.
    Do you want to continue?
bg: Модулът %s.pp е вече зареден в текущата политика.
    Искате ли да продължите?

en: Module Name
bg: Име на модул

en: Modules Name
bg: Име на модули

en: Mount
bg: Монтиране

en: Name
bg: Име

en: Name Service
bg: Услуга за имена

en: Name must be alpha numberic with no spaces. Consider using option "-n MODULENAME"
bg: Името трябва да е от букви и цифри без интервали. Разгледайте ползването на опцията "-n MODULENAME"

en: Network Configuration
bg: Мрежова конфигурация

en: Network Port
bg: Мрежови порт

en: No context in file %s
bg: Няма контекст във файла %s

en: Node Address is required
bg: Изисква се адрес на възел

en: Not yet implemented
bg: Все още не е реализирано

en: Only Daemon apps can use an init script..
bg: Само Демон приложенията могат да ползват инит скрипт.

en: Options Error %s
bg: Грешка в опциите %s

en: Out of memory!
bg: Паметта свърши!

en: Password:
bg: Парола:

en: Policy Directory
bg: Директория на политиката

en: Policy Module
bg: Модул за политики

en: Port
bg: Порт

en: Port %s/%s already defined
bg: Порт %s/%s вече е дефиниран

en: Port %s/%s is defined in policy, cannot be deleted
bg: Порт %s/%s е дефиниран в политика, не може да се изтрие

en: Port %s/%s is not defined
bg: Порт %s/%s не е дефиниран

en: Port Number
bg: Номер на порт

en: Port is required
bg: Изисква се порт

en: Port number "%s" is not valid.  0 < PORT_NUMBER < 65536
bg: Номер "%s" на порт не е валиден.  0 < Порт_номер < 65536

en: Ports must be numbers or ranges of numbers from 1 to %d
bg: Портовете трябва да са номера или интервали от номера от 1 до %d

en: Prefix
bg: Префикс

en: Printing
bg: Печатане

en: Process Domain
bg: Домейн на процеса

en: Proto
bg: Протокол

en: Protocol
bg: Протокол

en: Protocol udp or tcp is required
bg: Изисква се протокол udp или tcp

en: Relabel on next reboot.
bg: Преетикетиране при следващото зареждане

en: Remove loadable policy module
bg: Премахва зареждаем модул с политика

en: Requires at least one category
bg: Изисква поне една категория

en: Requires prefix or roles
bg: Изисква префикс или роли

en: Requires prefix, roles, level or range
bg: Изисква префикс, роли, ниво или диапазон

en: Requires setype
bg: Необходим е setype

en: Requires setype or serange
bg: Необходим е setype или serange

en: Requires setype, serange or seuser
bg: Изисква setype, serange или seuser

en: Requires seuser or serange
bg: Изисква seuser или serange

en: Revert boolean setting to system default
bg: Върни булевите настройки към тези по подразбиране

en: Role
bg: Роля

en: Root Admin User Role
bg: Потребител с роля Root Администратор

en: SASL authentication server
bg: SASL удостоверяващ сървър

en: SELinux
    User
bg: SELinux
    Потребител

en: SELinux Administration
bg: SELinux администрация

en: SELinux Interface
bg: SELinux интерфейс

en: SELinux Policy Generation Tool
bg: Инструмент за генериране на SELinux политики

en: SELinux Port
    Type
bg: SELinux Тип
    порт

en: SELinux Port Type
bg: SELinux тип порт

en: SELinux Roles
bg: SELinux роли

en: SELinux Service Protection
bg: SELinux защита на услугите

en: SELinux Type
bg: SELinux тип

en: SELinux Type is required
bg: Необходим е SELinux тип

en: SELinux User
bg: SELinux потребител

en: SELinux boolean
bg: SELinux булева

en: SELinux fcontext
bg: SELinux ф.контекст

en: SELinux policy is not managed or store cannot be accessed.
bg: SELinux политиката не е управлявана или хранилището не е достъпно.

en: SELinux user %s is defined in policy, cannot be deleted
bg: SELinux потребителя %s е дефиниран в политика, не може да се изтрие

en: SELinux user %s is not defined
bg: SELinux потребител %s не е дефиниран

en: SELinux user '%s' is required
bg: Изисква се SELinux потребител '%s'

en: Select Management Object
bg: Изберете Management Object

en: Select Ports
bg: Изберете портове

en: Select Root Administrator User Role, if this user will be used to administer the machine while running as root.  This user will not be able to login to the system directly.
bg: Изберете роля на потребител Root Администратор, ако този потребител ще се ползва да администрира машината, докато работи като root.  Този потребител няма да е способен да влезе в системата директно.

en: Select directory to generate policy files in
bg: Посочете директория, в която да се генерират файловете на политиката

en: Select directory(s) that the confined application owns and writes into
bg: Посочете директория(и), които ограниченото приложение притежава и пише в тях

en: Select executable file to be confined.
bg: Посочете изпълним файл, който да бъде ограничен

en: Select file(s) that confined application creates or writes
bg: Посочете файл(ове), които ограниченото приложение създава или пише

en: Select if you wish to relabel then entire file system on next reboot.  Relabeling can take a very long time, depending on the size of the system.  If you are changing policy types or going from disabled to enforcing, a relabel is required.
bg: Изберете, ако искате да преетикетирате тогава цялата файлова система при следващото зареждане.  Преетикетирането може да отнеме доста време, в зависимост от големината на файловата система.  Ако променяте типовете политика или преминавате от забранен към enforcing, е необходимо преетикетиране.

en: Select init script file to be confined.
bg: Посочете файл с инициализиращ скрипт, който да бъде ограничен

en: Select the domains that you would like this user administer.
bg: Изберете домейните, които желаете този потребител да администрира.

en: Selinux
    File Type
bg: Selinux
    Тип файл

en: Semanage transaction already in progress
bg: Semanage транзакцията е вече в ход

en: Semanage transaction not in progress
bg: Semanage транзакцията не е в ход

en: Sends audit messages
bg: Праща съобщения към наблюдението

en: Sends email
bg: Праща имейл

en: Sorry, -l may be used with SELinux MLS support.
bg: Съжаляваме, -l може да се ползва с поддръжка на SELinux MLS.

en: Sorry, newrole may be used only on a SELinux kernel.
bg: Съжаляваме, newrole може да се ползва само на SELinux ядро.

en: Sorry, run_init may be used only on a SELinux kernel.
bg: Съжаляваме, run_init може да се ползва само със SELinux ядро.

en: Spam Protection
bg: Spam защита

en: Standard Init Daemon are daemons started on boot via init scripts.  Usually requires a script in /etc/rc.d/init.d
bg: Standard Init Daemon са демони, стартирани при зареждането от инициализиращи скриптове.  Обикновено изисква скрипт в /etc/rc.d/init.d

en: State
bg: Състояние

en: Status
bg: Състояние

en: System Default Enforcing Mode
bg: Системен Enforcing режим по подразбиране

en: System Default Policy Type:
bg: Системен тип политика по подразбиране:

en: This user can login to a machine via X or terminal.  By default this user will have no setuid, no networking, no sudo, no su
bg: Такъв потребител може да влезе в машината през X или терминал.  По подразбиране потребителят ще е без setuid, без работа в мрежа, без sudo и su

en: This user will login to a machine only via a terminal or remote login.  By default this user will have  no setuid, no networking, no su, no sudo.
bg: Този потребител ще влиза в машината само през терминал или отдалечено.  По подразбиране, този потребител няма да има  setuid, достъп до мрежа, su и sudo.

en: To make this policy package active, execute:
bg: За да активирате този пакет с политика, изпълнете:

en: Toggle between Customized and All Booleans
bg: Превключва между Индивидуални и Всички булеви променливи

en: Toggle between Customized and All Ports
bg: Превключва между Индивидуални и Всички портове

en: Toggle between all and customized file context
bg: Превключва между всички и индивидуален файлов контекст

en: Type %s_t already defined in current policy.
    Do you want to continue?
bg: Типът %s_t е вече дефиниран в текущата политика.
    Искате ли да продължите?

en: Type Enforcement file
bg: Тип Enforcement файл

en: Type is required
bg: Изисква се тип

en: USAGE: run_init <script> <args ...>
      where: <script> is the name of the init script to run,
             <args ...> are the arguments to that script.
bg: УПОТРЕБА: run_init <скрипт> <аргументи ...>
      където: <скрипт> е името на инициализиращ скрипт за изпълнение,
             <аргументи ...> са аргументите към този скрипт.

en: USER Types automatically get a tmp type
bg: USER типовете автоматично получават tmp тип

en: Unable to allocate memory for new_context
bg: Не мога да заделя памет за нов_контекст

en: Unable to clear environment
bg: Не мога да почистя средата

en: Unable to obtain empty signal set
bg: Не мога да се сдобия с празен сигнален набор

en: Unable to restore the environment, aborting
bg: Не мога да възстановя средата, авариен изход

en: Unable to restore tty label...
bg: Не мога да възстановя етикета на tty...

en: Unable to set SIGHUP handler
bg: Не мога да задам манипулатор на SIGHUP

en: Universal SSL tunnel
bg: Универсален SSL тунел

en: Unknown or missing protocol
bg: Непознат или липсващ протокол

en: Unreserved Ports (>1024)
bg: Нерезервирани портове (>1024)

en: Usage %s -L
bg: Употреба %s -L

en: Usage %s -L -l user
bg: Употреба %s -L -l потребител

en: Usage %s -d File ...
bg: Употреба %s -d Файл ...

en: Usage %s -l -d user ...
bg: Употреба %s -l -d потребител ...

en: Usage %s -l CATEGORY user ...
bg: Употреба %s -l КАТЕГОРИЯ потребител ...

en: Usage %s -l [[+|-]CATEGORY],...]q user ...
bg: Употреба %s -l [[+|-]КАТЕГОРИЯ],...]q потребител ...

en: Usage %s CATEGORY File ...
bg: Употреба %s КАТЕГОРИЯ Файл ...

en: Usage %s [[+|-]CATEGORY],...]q File ...
bg: Употреба %s [[+|-]КАТЕГОРИЯ],...]q Файл ...

en: Use -- to end option list.  For example
bg: Ползвайте -- за край на списъка с опции.  Например

en: User Application
bg: Потребителско приложение

en: User Application are any application that you would like to confine that is started by a user
bg: Потребителско приложение са всякакви приложения, стартирани от потребител, които искате да ограничите

en: User Mapping
bg: Съответствие на потребители

en: User Privs
bg: Права на потребители

en: User Role
bg: Роля на потребител

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no su, can sudo to Root Administration Roles
bg: Потребител с пълноценна работа в мрежа, без setuid приложения без transition, без su, с възможност за sudo към Административна Root роля.

en: User with full networking, no setuid applications without transition, no sudo, no su.
bg: Потребител с пълноценна работа в мрежа, без setuid приложения без transition, без sudo и su.

en: Uses Pam for authentication
bg: Ползва Pam за удостоверяване

en: Uses dbus
bg: Ползва dbus

en: Uses nsswitch or getpw* calls
bg: Ползва извиквания на nsswitch или getpw*

en: Verify Name
bg: Проверете името

en: Version
bg: Версия

en: Warning!  Could not retrieve tty information.
bg: Внимание!  Не можах да извлека tty информация.

en: Warning! Could not restore context for %s
bg: Предупреждение! Не можах да възстановя контекста за %s

en: Web Applications
bg: Уеб приложения

en: Web Applications/Script (CGI) CGI scripts started by the web server (apache)
bg: Web Applications/Script (CGI) са CGI скриптове, стартирани от уеб сървъра (apache)

en: Writes syslog messages
bg: Пише syslog съобщения

en: You must add a name made up of letters and numbers and containing no spaces.
bg: Трябва да добавите име, съставено от букви и цифри, и без интервали.

en: You must add at least one role for %s
bg: Трябва да добавите поне една роля за %s

en: You must enter a executable
bg: Трябва да въведете изпълним файл

en: You must enter a name for your confined process/user
bg: Трябва да въведете име за Вашия ограничен процес/потребител

en: You must enter the executable path for your confined process
bg: Трябва да въведете изпълнимия път за Вашия ограничен процес

en: You must select a user
bg: Трябва да изберете потребител

en: You must specify one of the following values: %s
bg: Трябва да зададете една от следните стойности: %s

en: _Delete
bg: _Изтрий

en: _Properties
bg: _Свойства

en: all
bg: всички

en: all files
    regular file
    directory
    character device
    block device
    socket
    symbolic link
    named pipe
bg: всички файлове
    нормален файл
    директория
    знаково устр.
    блоково устр.
    сокет
    символна връзка
    named pipe

en: authentication failed.
bg: удостоверяването не успя.

en: cannot find valid entry in the passwd file.
bg: не можах да намеря валиден запис във файла passwd.

en: chcat -- -CompanyConfidential /docs/businessplan.odt
bg: chcat -- -КонфиденциалноЗаКомпанията /документи/бизнесплан.odt

en: chcat -l +CompanyConfidential juser
bg: chcat -l +КонфиденциалноЗаКомпанията спотребител

en: dontaudit requires either 'on' or 'off'
bg: dontaudit изисква или 'вкл' или 'изкл'

en: error on reading PAM service configuration.
bg: грешка при четене на конфигурацията на PAM услуга.

en: failed to build new range with level %s
bg: не успя изграждането на нов диапазон с ниво %s

en: failed to convert new context to string
bg: не успя конвертирането на новия контекст към низ

en: failed to exec shell
bg: стартирането на обвивката не успя

en: failed to get account information
bg: взимането на информация за акаунта не успя

en: failed to get new context.
bg: получаването на нов контекст не успя.

en: failed to get old_context.
bg: не успя извличането на стар_контекст.

en: failed to initialize PAM
bg: инициализацията на PAM не успя

en: failed to set PAM_TTY
bg: настройката на PAM_TTY не успя

en: failed to set new range %s
bg: не успя задаването на нов диапазон %s

en: failed to set new role %s
bg: не успя задаването на нова роля %s

en: failed to set new type %s
bg: не успя задаването на нов тип %s

en: getpass cannot open /dev/tty
bg: getpass не може да отвори /dev/tty

en: global
bg: глобален

en: manage_krb5_rcache must be a boolean value
bg: manage_krb5_rcache трябва да е булева стойност

en: newrole:  %s:  error on line %lu.
bg: newrole:  %s:  грешка на ред %lu.

en: newrole: failure forking: %s
bg: newrole: неуспешно изпълнение на fork: %s

en: newrole: incorrect password for %s
bg: newrole: некоректна парола за %s

en: newrole: service name configuration hashtable overflow
bg: newrole: препълване на хеш таблицата на конфигурацията на услугата за имена

en: off
bg: изкл

en: on
bg: вкл

en: run_init: incorrect password for %s
bg: run_init: грешна парола за %s

en: type
bg: тип

en: unknown
bg: неизвестен

en: usage:  %s [-qi]
bg: употреба:  %s [-qi]

en: use_kerberos must be a boolean value
bg: use_kerberos трябва да е булева стойност

en: use_resolve must be a boolean value
bg: use_resolve трябва да е булева стойност

en: use_syslog must be a boolean value
bg: use_syslog трябва да е булева стойност
