Authconfig - en to as translation catalogue (271 entries)

en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
as:  <Tab>/<Alt-Tab> পদাৰ্থসমূহৰ মাজত    |   <Space> নিৰ্বাচন কৰি   |  <F12> পৰৱৰ্ত্তি পৰ্দ্দা

en: <b>Authentication Configuration</b>
as: <b>প্ৰমাণীকৰণ ব্যৱস্থাৰ সংৰূপ</b>

en: <b>Local Authentication Options</b>
as: <b>স্থানীয় প্ৰমাণীকৰণৰ বিকল্পসমূহ</b>

en: <b>Maximal Consecutive Character Repetition</b>
as: <b>সৰ্বাধিক পৰস্পৰ আখৰ পুনৰাবৃত্তি</b>

en: <b>Minimal Password Requirements</b>
as: <b>নূন্যতম পাছৱাৰ্ড প্ৰয়োজনীয়তাসমূহ</b>

en: <b>Other Authentication Options</b>
as: <b>প্ৰমাণীকৰণৰ অন্য বিকল্পসমূহ</b>

en: <b>Required Character Classes</b>
as: <b>প্ৰয়োজনীয় আখৰ শ্ৰেণী</b>

en: <b>Smart Card Authentication Options</b>
as: <b>Smart Card এৰে প্ৰমাণীকৰণৰ বিকল্পসমূহ</b>

en: <b>User Account Configuration</b>
as: <b>ব্যৱহাৰকাৰীৰ একাওন্টৰ সংৰূপ</b>

en: <small><b>Tip:</b> Smart cards support logging into both local and centrally managed accounts.</small>
as: <small><b>সঙ্কেত:</b> Smart card এ দুয়ো স্থানীয় আৰু কেন্দ্ৰীয়ভাবে ব্যৱস্থাপনাকৰা একাওন্টক লগ কৰাৰ সমৰ্থন কৰে।</small>

en: <small><b>Tip:</b> These checks are disabled if the value is 0.</small>
as: <small><b>সহায়:</b> এই নীৰিক্ষণসমূহ অসামৰ্থবান থাকে যদি মান ০ হয়।</small>

en: <small><b>Tip:</b> This is managed via /etc/security/access.conf.</small>
as: <small><b>সঙ্কেত:</b> ইয়াক /etc/security/access.conf এৰে ব্যৱস্থাপনা কৰা হয়।</small>

en: Ad_min Servers:
as: প্ৰশাসনৰ চাৰ্ভাৰসমূহ (_m):

en: Admin Server:
as: প্ৰশাসন চাৰ্ভাৰ:

en: Advanced _Options
as: উন্নত বিকল্প (_O)

en: Alert
as: সকিয়নি

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
as: পূৰ্বৰ প্ৰমাণীকৰণৰ সংৰূপৰ সলনিৰ কাৰণে সলনি হোৱা সকলো সংৰূপ ফাইল সংৰক্ষণ কৰা ভঁৰালৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হ'ব। সলনিসমূহ ওভতাব নে ?

en: Allow offline _login
as: অফ-লাইন লগিনৰ আজ্ঞা দিয়ক (_l)

en: Aut_hentication Method:
as: প্ৰমাণীকৰণৰ পদ্ধতি (_h):

en: Authentication
as: অনুমোদন ব্যৱস্থা

en: Authentication Configuration
as: অনুমোদন ব্যৱস্থাৰ সংৰূপ

en: Authentication module %s/pam_%s.so is missing. Authentication process might not work correctly.
as: অনুমোদনৰ বাবে অংশ %s/pam_%s.so উপস্থিত নাই। অনুমোদন ব্যৱস্থা সঠিকৰূপে চলোৱা সম্ভব নহব।

en: Back
as: পিছলৈ

en: Bad smart card removal action specified.
as: স্মাৰ্ট-কাৰ্ড অপসাৰণ সংক্ৰান্ত ভুল কৰ্ম নিৰ্ধাৰিত হয়েছে।

en: Base DN:
as: ভিত্তি DN:

en: C_haracter Classes:
as: আখৰ শ্ৰেণী (_h):

en: Cache Information
as: ক্যাশ সম্বন্ধীয় তথ্য

en: Cancel
as: বাতিল

en: Card Re_moval Action:
as: কাৰ্ড অপসাৰণৰ কৰ্ম (_m)

en: Certificate _URL:
as: প্ৰমাণপত্ৰৰ URL (_U):

en: Click this button if you did not download a CA certificate yet or you have not set the CA certificate up by other means.
as: এখন CA প্ৰমাণপত্ৰ এতিয়ালৈকে ডাউনল'ড নকৰিলে বা অন্য ধৰণেৰে CA প্ৰমাণপত্ৰ প্ৰতিষ্ঠা নকৰিলে এই বুটাম টিপক।

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
as: লগিন কৰোঁতে প্ৰচেষ্টাৰত ব্যৱহাৰকাৰীৰ অনুমোদন প্ৰক্ৰিয়া নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: Create _home directories on the first login
as: প্ৰথম লগিনত ঘৰৰ ডাইৰেকটৰি সৃষ্টি কৰক (_h)

en: Do not configure _NTP
as: NTP সংৰূপণ নকৰিব (_N)

en: Do_n't Save
as: সংৰক্ষণ কৰা নহব (_n)

en: Domain Administrator:
as: ডমেইন প্ৰশাসক:

en: Domain Controllers:
as: ডমেইন নিয়ন্ত্ৰকসমূহ:

en: Domain _administrator:
as: ডমেইন প্ৰশাসক (_a):

en: Domain:
as: ডমেইন:

en: Download CA Certificate
as: CA প্ৰমাণপত্ৰ ডাউনল'ড কৰক

en: Enable _fingerprint reader support
as: আঙুলিৰ ছাপৰ ৰিডাৰৰ সমৰ্থন সামৰ্থবান কৰক (_f)

en: Enable _local access control
as: স্থানীয় অভিগমৰ নিয়ন্ত্ৰণ সামৰ্থবান কৰক (_l)

en: Enable _smart card support
as: স্মাৰ্ট-কাৰ্ড সমৰ্থন ব্যৱস্থা সামৰ্থবান কৰক (_s)

en: Error downloading CA certificate
as: CA প্ৰমাণপত্ৰ ডাউনল'ড কৰোঁতে সমস্যা

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
as: আঙুলিৰ ছাপৰ ৰিডাৰেৰে কৰা অনুমোদনৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ আঙুলিক আঙুলিৰ ছাপৰ ৰিডাৰেৰে স্কেন কৰি লগিন কৰিব দিয়ে।

en: Fingerprint reader
as: আঙুলিৰ ছাপৰ ৰিডাৰ

en: Hashing or crypto algorithm used for storing passwords of local users
as: স্থানীয় ব্যৱহাৰকাৰীৰ পাছৱাৰ্ড সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা hash বা crypto এলগৰিথম

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
as: LDAP চাৰ্ভাৰলৈ আঙুলিয়াই দিয়া হস্টনাম বা ldap:// বা ldaps:// URI।

en: IPA R_ealm:
as: IPA ৰাজ্য (_e):

en: IPA _Domain:
as: IPA ডমেইন (_D):

en: IPA _Server:
as: IPA চাৰ্ভাৰ (_S):

en: IPAv2 Settings
as: IPAv2 সংহতিসমূহ

en: IPAv2 domain join was not succesful. The ipa-client-install command failed.
as: IPAv2 ডমেইন অংশগ্ৰহণ সফল নাছিল। ipa-client-install কমান্ড ব্যৰ্থ হল।

en: IPAv2 password
as: IPAv2 পাছৱাৰ্ড

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ঘৰৰ ডাইৰেকটৰি নাথাকিলেও তেওঁৰ প্ৰথম লগিনত স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে সৃষ্টি কৰা হ'ব।

en: Ignore
as: অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব

en: Invalid LDAP URI.
as: অবৈধ LDAP URI।

en: Join Domain
as: ডমেইনৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব

en: Join Settings
as: বৈশিষ্ট্য সংযুক্ত কৰা হ'ব

en: Joining Winbind Domain
as: Winbind ডমেইন সংযুক্ত কৰা হৈছে

en: Kerberos Settings
as: Kerberos ৰ বৈশিষ্ট্যাবলী

en: Kerberos password
as: Kerberos পাছৱাৰ্ড

en: LDAP Search _Base DN:
as: LDAP সন্ধান ভিত্তি DN (_B):

en: LDAP Settings
as: LDAP ৰ বৈশিষ্ট্যাবলী

en: LDAP _Server:
as: LDAP চাৰ্ভাৰ (_S):

en: LDAP authentication
as: LDAP ৰ অনুমোদন

en: LDAP password
as: LDAP পাছৱাৰ্ড

en: Local accounts only
as: অকল স্থানীয় একাওন্ট

en: Local authorization is sufficient
as: স্থানীয় অনুমোদন যথেষ্ট

en: Lock
as: বন্ধ কৰক

en: Low_ercase
as: তলৰফলা (_e)

en: NIS Settings
as: NIS ৰ বৈশিষ্ট্যাবলী

en: NIS _Domain:
as: NIS ডমেইন (_D):

en: NIS _Server:
as: NIS চাৰ্ভাৰ (_S):

en: NIS password
as: NIS পাছৱাৰ্ড

en: Next
as: আগলৈ

en: No
as: নহয়

en: O_ther characters
as: অন্য আখৰসমূহ (_t)

en: Ok
as: ঠিক আছে

en: Pass_word Options
as: পাছৱাৰ্ড বিকল্পসমূহ (_w)

en: Password
as: পাছৱাৰ্ড:

en: Password:
as: পাছৱাৰ্ড:

en: R_ealm:
as: Realm (_e):

en: Require smart car_d for login
as: লগিনৰ বাবে স্মাৰ্ট-কাৰ্ড আৱশ্যক (_d)

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
as: পূৰ্বৰ সংৰূপ সলনি কৰাৰ আগতে সংৰক্ষণ কৰা সংৰূপ ফাইল পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: Revert
as: আগৰ অৱস্থালৈ নিয়ক

en: Sa_me Class:
as: একেটা শ্ৰেণী (_m):

en: Save Settings
as: বৈশিষ্ট্যাবলী সংৰক্ষণ কৰক

en: Security Model:
as: সুৰক্ষাৰ মডেল:

en: Server:
as: চাৰ্ভাৰ:

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
as: স্মাৰ্ট-কাৰ্ড অনুমোদনৰ ক্ষেত্ৰত এটা স্মাৰ্ট-কাৰ্ডেৰ সৈতে যুক্ত প্ৰমাণপত্ৰ আৰু কি দ্বাৰা লগ-ইন কৰা সম্ভব।

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
as: পৰবৰ্তী স্তৰত আগবঢ়াৰ আগত সংৰূপত হোৱা পৰিবৰ্তন ডিস্কত সংৰক্ষণ কৰা প্ৰয়োজন।  সংৰক্ষণ নকৰিলে ডমেইনৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰোঁতে সক্ষম নহবও পাৰে।  পৰিবৰ্তনসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হ'ব নেকি?

en: Te_mplate Shell:
as: টেমপ্লেট শ্বেল (_m):

en: Template Shell:
as: টেমপ্লেট শেল:

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
as: %s ফাইলটো পোৱা নগল, কিন্তু %s সমৰ্থন সঠিকভাবে চলাব হলে এইটো প্ৰয়োজন।
    এই ফাইলটো প্ৰাপ্ত কৰিবলে %s পেকেইজটো ইনস্টল কৰক।

en: The passmaxclassrepeat option value is not an integer
as: passmaxclassrepeat বিকল্প মান এটা পূৰ্ণ সংখ্যা নহয়

en: The passmaxclassrepeat value must not be negative
as: passmaxclassrepeat মান ঋণাত্মক হব নোৱাৰিব

en: The passmaxrepeat option value is not an integer
as: passmaxrepeat বিকল্প মান এটা পূৰ্ণ সংখ্যা নহয়

en: The passmaxrepeat value must not be negative
as: passmaxrepeat মান ঋণাত্মক হব নোৱাৰিব

en: The passminclass option value is not an integer
as: passminclass বিকল্প মান এটা পূৰ্ণ সংখ্যা নহয়

en: The passminclass value must not be higher than 4
as: passminclass মান 4 ৰ অধিক হব নোৱাৰিব

en: The passminclass value must not be negative
as: passminclass মান ঋণাত্মক হব নোৱাৰিব

en: The passminlen minimum value is 6
as: passminlen নূন্যতম মান হল 6

en: The passminlen option value is not an integer
as: passminlen বিকল্প মান এটা পূৰ্ণ সংখ্যা নহয়

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
as: সামৰ্থবান TLS নীতি সহ LDAP চাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰিলে আপোনাৰ চাৰ্ভাৰৰ প্ৰমাণপত্ৰ স্বাক্ষৰকাৰী CA প্ৰমাণপত্ৰ আৱশ্যক। PEM সংৰূপত প্ৰমাণপত্ৰটো '%s' ডাইৰেকটৰিৰ মাজত কপি কৰক।
    কৰ্ম সমাপ্ত হলে ঠিক আছে টিপক।

en: To verify the LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed the server's certificate. Please fill in the URL where the CA certificate in the PEM format can be downloaded from.
as: সামৰ্থবান TLS নীতিসহ LDAP চাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰিলে আপোনাৰ চাৰ্ভাৰৰ প্ৰমাণপত্ৰ স্বাক্ষৰকাৰী CA প্ৰমাণপত্ৰৰ আৱশ্যক। PEM সংৰূপত CA প্ৰমাণপত্ৰক ডাউনল'ড কৰিব পৰা URL দিয়ক।

en: Unable to initialize graphical environment. Most likely cause of failure
    is that the tool was not run using a graphical environment. Please either
    start your graphical user interface or set your DISPLAY variable.
as: গ্ৰাফীয় পৰিৱেশ আৰম্ভ কৰিবলে অক্ষম। ব্যৰ্থতাৰ কাৰণ খুব সম্ভব এই যে সঁজুলিক এটা
    গ্ৰাফীয় পৰিৱেশ ব্যৱহাৰ কৰি চলোৱা নাছিল। অনুগ্ৰহ কৰি হয় আপোনাৰ গ্ৰাফীয় ব্যৱহাৰকাৰী
    আন্তঃপৃষ্ঠ আৰম্ভ কৰক অথবা আপোনাৰ DISPLAY চলক সংহতি কৰক।

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
as: অজ্ঞাত পাছৱাৰ্ডৰ hashing এলগৰিথম নিৰ্ধাৰিত কৰা হৈছে, sha256 ব্যৱহাৰ কৰা হ'ল।

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
as: realm'ৰ বাবে KDC'ৰ অৱস্থান নিৰ্ণয় কৰোঁতে DNS ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_l)

en: Use DNS to locate KDCs for realms
as: realm'ৰ বাবে KDC ৰ অৱস্থান নিৰ্ণয় কৰোঁতে DNS ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use DNS to resolve hosts to realms
as: realm'ৰ সৈতে হস্ট নিৰ্ণয় কৰোঁতে DNS ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use D_NS to resolve hosts to realms
as: realm'ৰ সৈতে হস্ট নিৰ্ণয় কৰোঁতে DNS ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_N)

en: Use Fingerprint reader
as: আঙুলিৰ ছাপৰ ৰিডাৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use IPAv2
as: IPAv2 ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use Kerberos
as: Kerberos ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use LDAP
as: LDAP ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use LDAP Authentication
as: LDAP অনুমোদন ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use MD5 Passwords
as: MD5 পাছৱাৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use NIS
as: NIS ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use Shadow Passwords
as: শেডো পাছৱাৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use TLS
as: TLS ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
as: RFC-2830 ত সংজ্ঞা দিয়াৰ মতে Transport Layer Security ত LDAP ৰ সম্প্ৰসাৰণ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰক। তাক ldaps চাৰ্ভাৰৰ URI ৰ সৈতে নিৰ্বাচন কৰিব নালাগে।

en: Use Winbind
as: Winbind ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use Winbind Authentication
as: Winbind অনুমোদন ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use _TLS to encrypt connections
as: সংযোগ এনক্ৰিপ্ট কৰোঁতে TLS ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_T)

en: Use the "Join Domain" button to join the IPAv2 domain.
as: IPAv2 ডমেইনত অংশগ্ৰহণ কৰিবলে "ডমেইন অংশগ্ৰহণ কৰক" বুটাম ব্যৱহাৰ কৰক।

en: User Information
as: ব্যৱহাৰকাৰী সম্বন্ধীয় তথ্য

en: Warning
as: সকিয়নি

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিগম্যতাৰ আদেশৰ বাবে সামৰ্থবান অৱস্থাত /etc/security/access.conf ৰ পৰামৰ্শ লোৱা হ'ব।

en: Winbind ADS R_ealm:
as: Winbind ADS Realm (_e):

en: Winbind Domain Co_ntrollers:
as: Winbind ডমেইন নিয়ন্ত্ৰকসমূহ (_n):

en: Winbind Settings
as: Winbind ৰ বৈশিষ্ট্যাবলী

en: Winbind _Domain:
as: Winbind ডমেইন (_D):

en: Winbind authentication
as: Winbind ৰ অনুমোদন

en: Winbind password
as: Winbind পাছৱাৰ্ড

en: Yes
as: হয়

en: You must provide ldaps:// server address or use TLS for LDAP authentication.
as: LDAP প্ৰমাণীকৰণৰ কাৰণে আপুনি ldaps:// চাৰ্ভাৰৰ ঠিকনা দিব লাগিব বা TLS ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব।

en: _Digits
as: ডিজিটসমূহ (_D)

en: _Download CA Certificate...
as: CA প্ৰমাণপত্ৰ ডাউনল'ড কৰক (_D)...

en: _Identity & Authentication
as: পৰিচয় & প্ৰমাণীকৰণ (_I)

en: _Join Domain...
as: ডমেইন যোগ কৰক (_J)...

en: _KDCs:
as: KDC সমূহ (_K):

en: _Length:
as: দৈৰ্ঘ্য (_L):

en: _Password Hashing Algorithm:
as: পাছৱাৰ্ড hashing ৰ এলগৰিথম (_P):

en: _Password:
as: পাছৱাৰ্ড (_P):

en: _Same Character:
as: একেটা আখৰ (_S):

en: _Security Model:
as: সুৰক্ষাৰ মডেল (_S):

en: _Uppercase
as: উপৰফলা (_U)

en: _User Account Database:
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ একাওন্টৰ ডাটাবেইচ (_U):

en: action to be taken on smart card removal
as: স্মাৰ্ট-কাৰ্ড অপসাৰিত হলে সঞ্চালনৰ বাবে চিহ্নিত কৰ্ম

en: authenticate system accounts by local files only
as: কেৱল স্থানীয় নথিপত্ৰেৰ সাহায্যে চিস্টেম একাওন্ট অনুমোদন কৰা হ'ব

en: authenticate system accounts by network services
as: নেটৱাৰ্ক সেৱাৰ দ্বাৰা চিস্টেম একাওন্ট অনুমোদন কৰা হ'ব

en: authorize local users also through remote service
as: স্থানীয় ব্যৱহাৰকাৰীৰও দূৰবৰ্তী সেৱাৰ মাধ্যমে অনুমোদন কৰা হ'ব

en: caching
as: ক্যাশ কৰা হৈছে

en: can only be run as root
as: কেৱল root পৰিচয় দ্বাৰা সঞ্চালনযোগ্য

en: check access.conf during account authorization
as: একাওন্ট অনুমোদনৰ সময় access.conf পৰীক্ষা কৰা হ'ব

en: configures winbind to allow offline login
as: অফলাইন অৱস্থাত লগিন কৰাৰ বাবে windbind সংৰূপ কৰা হয়

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
as: ডমেইনৰ নামবিহীন ব্যৱহাৰকাৰীৰ ডমেইন ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে অনুমান কৰাৰ বাবে winbind সংৰূপ কৰে

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
as: ডমেইনৰ নামবিহীন ব্যৱহাৰকাৰীৰ ডমেইন ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে অনুমান নকৰাৰ বাবে winbind সংৰূপ কৰে

en: configures winbind to prevent offline login
as: অফলাইন অৱস্থাত লগিন প্ৰতিৰোধ কৰাৰ বাবে windbind সংৰূপ কৰা হয়

en: create home directories for users on their first login
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰথম লগিনত তেওঁলোকৰ ঘৰৰ ডাইৰেকটৰি সৃষ্টি কৰক

en: default LDAP base DN
as: অবিকল্পিত LDAP base DN

en: default LDAP server hostname or URI
as: অবিকল্পিত LDAP চাৰ্ভাৰৰ হস্টনাম বা URI

en: default NIS domain
as: অবিকল্পিত NIS ডমেইন

en: default NIS server
as: অবিকল্পিত NIS চাৰ্ভাৰ

en: default hesiod LHS
as: অবিকল্পিত hesiod LHS

en: default hesiod RHS
as: অবিকল্পিত hesiod RHS

en: default kerberos KDC
as: অবিকল্পিত kerberos KDC

en: default kerberos admin server
as: অবিকল্পিত kerberos প্ৰশাসন চাৰ্ভাৰ

en: default kerberos realm
as: অবিকল্পিত kerberos realm

en: default realm for samba and winbind when security=ads
as: security=ads হ'লে samba আৰু winbindৰ বাবে অবিকল্পিত realm

en: default smart card module to use
as: অবিকল্পিতৰূপে ব্যৱহাৰৰ বাবে চিহ্নিত স্মাৰ্ট-কাৰ্ড অংশ

en: dialog was cancelled
as: ডাইলগ বাতিল কৰা হয়েছে

en: disable IPAv2 for user information and authentication by default
as: IPAv2 ক অবিকল্পিতভাৱে ব্যৱহাৰকাৰী তথ্য আৰু প্ৰমাণীকৰণৰ বাবে অসামৰ্থবান কৰক

en: disable LDAP for authentication by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত অনুমোদনৰ বাবে LDAP অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable LDAP for user information by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে LDAP অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable MD5 passwords by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত MD5 পাছৱাৰ্ড অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable NIS for user information by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে NIS অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable SSSD for authentication by default (still used for supported configurations)
as: প্ৰমাণীকৰণৰ বাবে SSSD ক অবিকল্পিতভাৱে অসামৰ্থবান কৰক (সমৰ্থিত সংৰূপসমূহৰ বাবে এতিয়াও ব্যৱহৃত)

en: disable SSSD for user information by default (still used for supported configurations)
as: অবিকল্পিতভাৱে ব্যৱহাৰকাৰী তথ্যৰ কাৰণে SSSD ক অসামৰ্থবান কৰক (এতিয়াও সমৰ্থিত সংৰূপসমুহৰ বাবে ব্যৱহৃত)

en: disable authentication with fingerprint readers by default
as: অবিকল্পিতৰূপে আঙুলিৰ ছাপৰ ৰিডাৰেৰে অনুমোদন ব্যৱস্থা অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable authentication with smart card by default
as: অবিকল্পিতৰূপে স্মাৰ্ট-কাৰ্ড সহযোগে অনুমোদন ব্যৱস্থা অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable automatic per-user ecryptfs
as: স্বচালিত প্ৰতি ব্যৱহাৰকাৰী ecryptfs অসামৰ্থবান কৰা

en: disable caching of user credentials in SSSD by default
as: অবিকল্পিতভাবে SSSD ত ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ৰিডেন্চিয়েল ক্যাশ কৰা অসামৰ্থবান কৰক

en: disable caching of user information by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্য ক্যাশ কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable hesiod for user information by default
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে অবিকল্পিত অৱস্থাত hesiod অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable kerberos authentication by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত kerberos অনুমোদন অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable shadowed passwords by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত শেডো পাছৱাৰ্ড অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
as: kerberos KDC অনুসন্ধানৰ বাবে DNSৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable use of DNS to find kerberos realms
as: kerberos realm অনুসন্ধানৰ বাবে DNSৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
as: LDAP ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ লুক-আপৰ কাৰণে RFC-2307bis স্কিমাৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
as: LDAP ৰ সৈতে TLS ৰ ব্যৱহাৰ অসামৰ্থবান কৰক (RFC-2830)

en: disable winbind for authentication by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত অনুমোদনৰ বাবে winbind অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable winbind for user information by default
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে অবিকল্পিত অৱস্থাত winbind অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: disable wins for hostname resolution
as: হস্টনাম মীমাংসা কৰাৰ বাবে wins অসামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
as: TUI'ৰ প্ৰধান ডাইলগ বাকচৰ মাজত বাতিল বুটামৰ পৰিবৰ্তে পূৰ্ববৰ্তী বুটাম প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: do not check access.conf during account authorization
as: একাওন্ট অনুমোদনৰ সময় access.conf পৰীক্ষা কৰা নহব

en: do not create home directories for users on their first login
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰথম লগিনত তেওঁলোকৰ ঘৰৰ ডাইৰেকটৰি সৃষ্টি নকৰিব

en: do not display the deprecated text user interface
as: অবচিত লিখনী ব্যৱহাৰকাৰী আন্তঃপৃষ্ঠ প্ৰদৰ্শন কৰা নহব

en: do not prefer dns over wins or nis for hostname resolution
as: হস্টনামৰ মীমাংসা কৰাৰ বাবে wins বা nis ৰ সলনি dns ক পছন্দ নকৰিব

en: do not require digits in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত ডিজিটসমূহৰ প্ৰয়োজন নাই

en: do not require lowercase characters in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত তলৰফলা আখৰসমূহৰ প্ৰয়োজন নাই

en: do not require other characters in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত অন্য আখৰসমূহৰ প্ৰয়োজন নাই

en: do not require smart card for authentication by default
as: অবিকল্পিতৰূপে স্মাৰ্ট-কাৰ্ড সহযোগে অনুমোদন ব্যৱস্থা আৱশ্যক ধাৰ্য্য কৰা নহব

en: do not require uppercase characters in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত উপৰফলা আখৰসমূহৰ প্ৰয়োজন নাই

en: do not setup the NTP against the IPAv2 domain
as: IPAv2 ডমেইনৰ বাবে NTP সংস্থাপন নকৰিব

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
as: portmap, ypbind আৰু nscd আৰম্ভ/বন্ধ কৰা নহব

en: do not update the configuration files, only print new settings
as: সংৰূপ ফাইল উন্নত কৰা নহব, কেৱল নতুন বৈশিষ্ট্য প্ৰিন্ট কৰা হ'ব

en: enable IPAv2 for user information and authentication by default
as: IPAv2 ক অবিকল্পিতভাৱে ব্যৱহাৰকাৰী তথ্য আৰু প্ৰমাণীকৰণৰ বাবে সামৰ্থবান কৰক

en: enable LDAP for authentication by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত অনুমোদনৰ বাবে LDAP সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable LDAP for user information by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে LDAP সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable MD5 passwords by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত MD5 পাছৱাৰ্ড সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable NIS for user information by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে NIS সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable SSSD for authentication by default with manually managed configuration
as: অবিকল্পিতভাৱে প্ৰমাণীকৰণৰ কাৰণে SSSD ক হস্তচালিত ব্যৱস্থাপিত সংৰূপৰ সৈতে সামৰ্থবান কৰক

en: enable SSSD for user information by default with manually managed configuration
as: অবিকল্পিতভাৱে ব্যৱহাৰকাৰী তথ্যৰ কাৰণে SSSD ক হস্তচালিত ব্যৱস্থাপিত সংৰূপৰ সৈতে সামৰ্থবান কৰক

en: enable authentication with fingerprint readers by default
as: অবিকল্পিতৰূপে আঙুলিৰ ছাপৰ ৰিডাৰেৰে অনুমোদন ব্যৱস্থা সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable authentication with smart card by default
as: অবিকল্পিতৰূপে স্মাৰ্ট-কাৰ্ডেৰে অনুমোদন ব্যৱস্থা সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable automatic per-user ecryptfs
as: স্বচালিত প্ৰতি ব্যৱহাৰকাৰী ecryptfs সামৰ্থবান কৰা

en: enable caching of user credentials in SSSD by default
as: অবিকল্পিতভাবে SSSD ত ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ৰিডেন্চিয়েল ক্যাশ কৰা সামৰ্থবান কৰক

en: enable caching of user information by default (automatically disabled when SSSD is used)
as: অবিকল্পিতভাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্য ক্যাশ কৰিবলৈ সামৰ্থবান কৰক (SSSD ব্যৱহাৰ কৰোঁতে নিজেই অসামৰ্থবান হয়)

en: enable hesiod for user information by default
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে অবিকল্পিত অৱস্থাত hesiod সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable kerberos authentication by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত kerberos অনুমোদন সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable shadowed passwords by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত শেডো পাছৱাৰ্ড সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
as: kerberos KDC অনুসন্ধানৰ বাবে DNSৰ ব্যৱহাৰ সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable use of DNS to find kerberos realms
as: kerberos realm অনুসন্ধানৰ বাবে DNSৰ ব্যৱহাৰ সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
as: LDAP ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ লুক-আপৰ কাৰণে RFC-2307bis স্কিমাৰ ব্যৱহাৰ সামৰ্থবান কৰক

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
as: LDAP ৰ সৈতে TLS ৰ ব্যৱহাৰ সামৰ্থবান কৰক (RFC-2830)

en: enable winbind for authentication by default
as: অবিকল্পিত অৱস্থাত অনুমোদনৰ বাবে winbind সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable winbind for user information by default
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ তথ্যৰ বাবে অবিকল্পিত অৱস্থাত winbind সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: enable wins for hostname resolution
as: হস্টনাম মীমাংসা কৰাৰ বাবে wins সামৰ্থবান কৰা হ'ব

en: hash/crypt algorithm for new passwords
as: নতুন পাছৱাৰ্ডৰ বাবে hash/crypt এলগৰিথম

en: join the IPAv2 domain as this account
as: এই একাওন্ট হিচাপে IPAv2 ডমেইনত অংশগ্ৰহণ কৰক

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
as: বৰ্তমান প্ৰশাসক হিচাপে winbind ডমেইন আৰু ads realm যুক্ত কৰা হ'ব

en: load CA certificate from the URL
as: URL ৰ পৰা CA প্ৰমাণপত্ৰ তোলক

en: local authorization is sufficient for local users
as: স্থানীয় ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত স্থানীয় অনুমোদন ব্যৱস্থা যথেষ্ট

en: maximum number of consecutive characters of same class in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত একেটা শ্ৰেণীৰ পৰস্পৰ আখৰসমূহৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা

en: maximum number of same consecutive characters in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত একেটা পৰস্পৰ আখৰসমূহৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা

en: minimum length of a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডৰ নূন্যতম দৈৰ্ঘ্য

en: minimum number of character classes in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত আখৰ শ্ৰেণীসমূহৰ নূন্যতম সংখ্যা

en: names of servers to authenticate against
as: অনুমোদনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাৰ্ভাৰৰ নাম

en: never use SSSD implicitly even for supported configurations
as: সমৰ্থিত সংৰূপসমূহৰ বাবেও কেতিয়াও SSSD ক অভ্যন্তৰিকভাৱে ব্যৱহাৰ নকৰিব

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
as: --test'ৰ বিপৰীত, পৰিবৰ্তিত বৈশিষ্ট্য সহ সংৰূপ ফাইল উন্নত কৰা হ'ব

en: prefer dns over wins or nis for hostname resolution
as: হস্টনামৰ মীমাংসা কৰাৰ বাবে wins বা nis ৰ সলনি dns ক পছন্দ কৰক

en: probe network for defaults and print them
as: নে'টৱৰ্কে অবিকল্পিত মান অনুসন্ধান কৰি সেসমূহ প্ৰিন্ট কৰা হ'ব

en: require at least one digit in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত অন্তত এটা ডিজিটৰ প্ৰয়োজন

en: require at least one lowercase character in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত অন্তত এটা তলৰফলা আকৰৰ প্ৰয়োজন

en: require at least one other character in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত অন্তত অন্য এটা আখৰৰ প্ৰয়োজন

en: require at least one uppercase character in a password
as: এটা পাছৱাৰ্ডত অন্তত এটা উপৰফলা আখৰৰ প্ৰয়োজন

en: require smart card for authentication by default
as: অবিকল্পিতৰূপে স্মাৰ্ট-কাৰ্ড সহযোগে অনুমোদন ব্যৱস্থা আৱশ্যকৰূপে ধাৰ্য্য কৰা হ'ব

en: restore the backup of configuration files
as: ৰক্ষা কৰা সকলো সংৰূপ ফাইলক পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
as: পূৰ্বৰ সংৰূপ সলনি কৰাৰ আগতে সংৰক্ষণ কৰা সংৰূপ ফাইল পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: save a backup of all configuration files
as: সকলো সংৰূপ ফাইলক সংৰক্ষণ কৰক

en: security mode to use for samba and winbind
as: samba আৰু winbindৰ ক্ষেত্ৰত ব্যৱহাৰযোগ্য সুৰক্ষাৰ অৱস্থা

en: setup the NTP against the IPAv2 domain (default)
as: IPAv2 ডমেইনৰ বাবে NTP সংস্থাপন কৰক (অবিকল্পিত)

en: shadow password
as: শেডো পাছৱাৰ্ড

en: show this help message and exit
as: এই সহায় বাৰ্তা দেখুৱাওক আৰু প্ৰস্থান কৰক

en: the IPAv2 domain the system should be part of
as: IPAv2 ডমেইন যাৰ চিস্টেম এটা অংশ হব লাগিব

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
as: winbindusedefaultdomain সামৰ্থবান নকৰা থাকিলে, winbindৰ দ্বাৰা নিৰ্মিত ব্যৱহাৰকাৰীৰ নামৰ মাজত ডমেইন আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ অংশ যে অক্ষৰ দ্বাৰা বিভাজিত হ'ব

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
as: winbindৰ দ্বাৰা নিৰ্মিত ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত ব্যক্তিগত ডাইৰেকটৰি ৰূপে ব্যৱহৃত ডাইৰেকটৰি

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
as: winbindৰ দ্বাৰা নিৰ্মিত ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰধান দল ৰূপে ব্যৱহৃত দল

en: the realm for the IPAv2 domain
as: IPAv2 ডমেইনৰ ৰাজ্য

en: the server for the IPAv2 domain
as: IPAv2 ডমেইনৰ বাবে চাৰ্ভাৰ

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
as: winbindৰ দ্বাৰা নিৰ্মিত ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত লগিন শেল ৰূপে ব্যৱহৃত শেল

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
as: ডমেইনলৈ বা ads users uid ৰ পৰিসৰ বিতৰণ কৰা হ'ব

en: unexpected argument
as: অপ্ৰত্যাশিত তৰ্ক

en: update all configuration files
as: সকলো সংৰূপ ফাইল উন্নত কৰা হ'ব

en: usage: %s [options]
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি: %s [বিকল্পসমূহ]

en: use SSSD implicitly if it supports the configuration
as: SSSD ক অভ্যন্তৰিকভাৱে ব্যৱহাৰ কৰক যদি ই সংৰূপটো সমৰ্থন কৰে

en: winbind will use Kerberos 5 to authenticate
as: winbind  এ প্ৰমাণীত কৰিবলৈ Kerberos 5 ব্যৱহাৰ কৰিব

en: winbind will use the default authentication method
as: winbind এ অবিকল্পিত প্ৰমাণীকৰণ পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰিব

en: workgroup authentication servers are in
as: ৱৰ্কগ্ৰুপ অনুমোদনৰ চাৰ্ভাৰ উল্লিখিত স্থানত আছে
